Tamamlayıcı kasko istenmeyen olaylar karşısında yaşanan maddi veya manevi olumsuz durumları ortadan kaldırmak veya etkisini en aza indirmek amacıyla yapılan önemli bir işlemdir. Kişiler veya kuruluşlar kasko yaptırarak karşılaşılan ve yıkıcı etkisi olan olayları en az kayıplarla atlatma imkanına sahip olur. Kaskolar esasında zor gün dostu olarak tanımlanabilir. Bu anlamda hangi şartlarda hangi olaylarla karşılaşacağımızı bilmediğimizden zaman kaybetmeden tamamlayıcı kasko sigortasının yaptırılması gerekir.

Tamamlayıcı Kasko Ne Demek?

Bu gün birçok kişi kasko yaptırdığında tam güvence sağlandığını düşünür. Esasında kasko kelimesinden çok teminat ifadesi daha önemlidir. Kaskonun devreye girmesinde ve giderleri karşılamasında teminatta yazan sigortam ödeme kalemleri üzerinden işlem gerçekleştirilir. Bu itibarla kasko yaptırdım kafam rahat demek yanlış bir yaklaşımdır ve tamamlayıcı kasko ile poliçe düzenlenmesi gerekir.

tamamlayıcı kasko

Neden Tamamlayıcı Kasko Sigortası Yaptırmalıyım?

Burada ifade edilen tamamlayıcı kasko zorunlu olarak karışlanması gereken teminatlara ek olarak birçok riske karşı önlem alınması yani tam kasko işlemidir. Bu gün merkezi teminatta yer almayan hırsızlık olayında tek başına kasko yaptırmak hiçbir anlam ifade etmeyecek kasko poliçesine ödenene para boşa gitmiş olacaktır. Sizlerde hemen bizimle irtibata geçerek bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz tamamlayıcı kasko işlemini hemen başlatabilirsiniz.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Nedir?

Sigorta kaza anında karşı tarafın zararını karşılayarak sizi yükümlülükten kurtaran bir düzenlemedir ve zorunlu olarak yaptırılması gerekir. Ancak bu trafik sigortasının tam kapsamlı bir sigorta değildir. Özellikle kaza sonucunda ölümlü veya sakat kalma durumları olduğunda yaptırılan trafik sigortası tek başına yeterli olmayabilir. Çünkü bu durumlarda yüksek ödeme miktarları çıkacak ve sonuçta ödemenin bir kısmı sigorta sahibine rücu edilme durumu olacaktır. Bu itibarla tamamlayıcı trafik sigortası yaptırmakla kaza sonucunda yüksek tazminatların ödenmesinde sorun yaşanmayacaktır.

Kaç Çeşit Kasko Var?

Kasko çeşitlerini şöyle sırlayabiliriz;

  • Dar kasko sigortası
  • Genel kasko
  • Genişletilmiş kasko
  • Tam kasko

Kasko çeşitleri ve prim ödemleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle irtibata geçebilir ve internet sayfamız üzerinden teklif al seçeneği ile kolay ve hızlı şeklide teklif al ve poliçen hemen başlasın. Burada yer alan tamamlayıcı kasko sigortası poliçelerini inceleyerek size uygun olan ek poliçeyi en uygun fiyatla yaptırabilirsiniz.

Tam veya genişletilmiş tamamlayıcı kasko prim ödemeleri diğer dar ve genel tamamlayıcı kasko trafik paketleri ve ücretlerine göre daha yüksektir. Bu durum doğrudan alınacak hizmet miktarına bağlıdır. Sizler kasko sigortası yaptırmak ile kendinizi koruma altına alabilirsiniz ve trafik içinde hiç sorun yaşamdan hayatınızı sürdürebilirisiniz.

Tamamlayıcı Kaskoda Hangi Teminatlar Vardır?

Birçok kişinin nelerdir tamamlayıcı kasko sigortası şeklinde araştırma yaptığını biliyoruz.

Kaskoda yer alan teminat miktarlarını şöyle sırlayabiliriz;

  • 5.000 TL limiti olan çarpışma teminatlı sigorta
  • Küçük şahıslara karşı 100.000 TL limitli ihtiyari mali sorumluluk teminatı
  • Çalınma ve hırsızlık olaylarına karşı 20.000TL limitli çalınma teminatı

Esasında teminatı kısıtlı olan kaskolar araçlarınızı tam olarak korumaz. Örnek olarak teminatta çalınmaya karşı herhangi bir ibare geçmezse çalınan araç için kaskodan hiçbir ödeme veya yardım alınamaz. Kasko firmasına bu durum iletildiğinde yaşanan olayın kasko merkez sigortasının ödeme teminatında yer almadığı bildirilecektir. Burada daha önce size sunulan teklif içinde çalınma ibaresi geçmediğinden hukuki süreç başlatılsa dahi sonuç olumsuz olacaktır.

Tamamlayıcı Sigortanın Sunduğu Diğer Faydalar

Kasko aracı korumasının yanında kaza sonrasında sunduğu özel ürünler ve hizmetlerle sizleri de korur. Kazada hasar görmüş aracın yol yardim hizmetiyle istenilen yere götürülmesi sağlanır. Bu hizmetler basit kasko sigortalarının birçoğunda bulunmayabilir. O nedenle tamamlayıcı kasko sigortasının genişletilmiş olanından yaptırmak gerekir. Ödenecek ücretten kaçınmayıp tam kasko sigortası yaptırmakla hem bütçenizi hem de geleceğiniz güvence altına alabilirsiniz.

Araçlar için araç kasko sigortası yaptırılmadığına ilişkin yanlış bir bilgi vardır. Size sunulan tamamlayıcı trafik paketleri ve kasko sigortası teminatları ile aracınızı trafikte sorunsuzca güven içinde kullanabilirsiniz.

Sigorta Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kaza meydana geldiğinde çok ciddi tazminat ve ödemler ile karışılabilir. Çoğu kişi bu durumu kendi bütçesiyle karşılaşması neredeyse imkânsızdır. Sizler aksigorta ile başta kendinizi ve çevreye kazlarda çevreye vereceğiniz zararlara karşı koruma altına almak ve kasko sigortası nedir sorusuna net cevap almak için internet sayfamızı ziyaret edebilirisiniz. Size sunulan sigorta paketleri ile bütçenizi güvence altına alabilir.

Kasko Ücretleri Ne Kadardır?

Kasko ücretleri düzenlenecek teminat içeriğine göre değişir. Burada dikkat edilmesi gereken kasko ücretinden kaçınmadan tam kapsamlı sigorta yaptırmaktır. Kaza meydana geldikten sonra ödenecek tazminat ve araç bakım onarımları ile kişinin tek başına mücadele etmesi pek mümkün değildir. Bu nedenle içinden çıkılamaz durumlara düşmemek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınız zaman Allianz müşteri destek hattını arayıp araç çekicisi talep edip, aracınızı en yakındaki anlaşmalı servise çektirebilirsiniz.

Kaza olayı vuku bulduğunda ilk yapılacak şey kaza tespit tutanağı tutmaktır. Kazaya karışan tüm sürücülerin ve onlara ait olan araçların bilgilerini not edin. Hazırladığınız bu tutanak ile Allianz anlaşmalı servislerden birine gidip aracınızı tamir ettirebilirsiniz. Bunun dışında 0850 399 99 99 numaralı Allianz müşteri destek hattını arayarak hasar kaydı açtırıp, destek hattı personelinin yönlendirmeleri ile konuyu takip edebilirsiniz.

Kaza tespit tutanağı olmaksızın ödeme yapılmadığını unutmayınız.

Aracınızın çalınması durumunda ilk olarak Polis Merkezi ile irtibata geçip zabıt tutturun. Polis zaptı ve aracınızın bilgilerini içeren yazılı dosyanızı hasarevrak@allianz.com.tr adresine e-posta yoluyla gönderin. E-posta adresinize ve Allianz sisteminde kayıtlı olan cep telefonunuza gelecek bilgilendirme metni ile süreci takip edebiliyor olacaksınız.

Böyle bir durumda ilk olarak aracınızı anlaşmalı servise götürdüğünüz zaman masrafın 5.000 TL olan kısmı ödenecektir. Geriye kalan miktarı sizin ödemeniz gerekmektedir. Aracınızı anlaşmasız bir servise götürdüğünüzde de dosyanızın içeriği ve sigortanızın kapsamına göre tamir masrafınızın 5.000 TL si size ödenebilir.

Teminatlar