Yuvam sigortası evinizde yaşanabilecek olası hasar ve kaza durumları için yaptırabilirsiniz. Evinizde her türlü güvencesin sağlanabilmesi için koruyucu sigortası için acentemizi ya da web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yuvam sigortaları için sunduğumuz tüm paketleri inceleyebilirsiniz.

Ev sigortaları ev sahipleri tarafından yaptırılabildiği gibi kiracılar tarafından da yaptırılabiliyor. Evde yaşayan kişi, eşyalarını hırsızlık, yangın, deprem ya da tesisat arızaları gibi risklere karşı korumayabilmek için sigorta yaptırabiliyor. Çeşitli dış etkenlerden dolayı meydana gelecek olan maddi hasarlı risklere karşı koruma sağlayacak ve tüm eşyaların güvence altına alınmasını sağlayacaktır.

yuvam sigortası

Yuvam Sigortası Ne Kadar?

Yuvam sigortasının kapsamları ve primleri özel olarak belirlenebiliyor. Sigorta yaptırılacak konutun bulunduğu il, binanın yapı türü, yaşı, kaçıncı katta olduğu, teminat altına alınmak istenen eşyaların türü sigorta için ödenecek miktarın belirlenmesini sağlıyor. Acentemiz hizmetlerinden faydalandığınızda, mobil bankacılık uygulaması ile prim ödemelerinizi yapabiliyorsunuz.

Ne kadar ödeyeceğinizi öğrenebilmek için sigorta ürünlerini keşfedin yatırım seçenekleri ile nasıl işlem yapılabileceği işlem adımlarını inceleyin. Sigorta ürünleri mevduat ürünlerini için detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Advance kredi kartı ve sitemizde gösterilen tüm ödeme yöntemleri ile yaptırdığınız sigortalar için ödemelerinizi güvenle yapabilirsiniz. Dijital bankacılık kampanyalar seçenekleri, hem uygun fiyatlarla hem de güvenli işlem adımları ile prim ödemelerini yapmanızı sağlayacaktır.

Yuvam Sigortası Ne Demek?

Yuvam sigortası evin ve evde bulunan eşyaların çeşitli risklere karşı korunmasını sağlayan sigorta türüdür. Hsbc sigorta seçenekleri ile çeşitli güvencelerin sunulmasını sağlıyor. Tüm prim ödemeleri tl üzerinden hesaplanıyor. İnsanlar her zaman sağlam yapı ve güvenli bir evde oturmak isterler. Yangından, depreme ve hırsızlık olaylarına kadar her türlü güvencenin sunulmasını sağlayan sigorta türüdür.

Web sitemiz hizmetleri için kullanıcı yorum ve görüşlerini inceleyebilirsiniz. Ev eşyalarının güvence altına alınmasını sağlayan sigorta türü olduğu için evde yaşayan kişiler tarafından yaptırılır. Ev sahibi ya da kiracı olma gibi herhangi bir kriteri yoktur. Hizmetlerimizle kişileri bilgilendiriyor, neden sigorta yapmaları gerektiğini detaylı bir şekilde gösteriyoruz.

Yuvam Sigorta Neleri Kapsar?

Yuvam sigortası farklı paket seçenekleri ile sunuluyor. Standart ve kapsamlı paket seçenekleri, neleri kapsayacağını da belirliyor. Sigorta teminatları allianz sigorta bilgilendirme formu ile gösteriliyor. Neleri kapsadığı ile ilgili, yangın, yıldırım, su baskını, fırtına, deprem, duman, hırsızlık, araç çarpması, cam kırılması, izolasyon sorunları gibi tüm kapsam türleri bilgi paylaşımı yapılıyor.

Kredi kartı hsbc ödemelerinizle geniş kapsamlı sigorta primlerinizi kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Hsbc advance kredi kartı çeşitli ödeme seçenekleri ile kullanıcılara farklı avantajlar sunuyor. Sigorta kapsamlarına göre primler farklı olabildiği için kredi kartı ve diğer bankacılık sistemleri ile ödemeler yapılabiliyor. Sigorta poliçesi hazırlanırken kapsamlı paket seçimi yaptığınızda istediğiniz her eşyanın güvence altına alınmasını sağlayabilirsiniz.

sigorta yuvam

Yapı Kredi Yuvam Sigorta İşlemleri Zorunlu mu?

Yapı Kredi yuvam sigortanızı istediğiniz zaman yaptırabiliyorsunuz. Eviniz sigortalı olduğunda kendinizi daha güvende hissedecek, eşyalarınızda hasar meydana geldiğinde, sigorta tarafından hasarın karşılanmasını sağlayabileceksiniz. Yuvam sigorta isteğe bağlı sigortalar arasındadır ve herhangi bir zorunluluk durumu yoktur.

Yapı kredi sunduğu tüm sigorta hizmet seçeneklerinde, nelerin zorunlu nelerin isteğe bağlı olduğunu gösteriyor. Bireysel hizmet seçenekleri sayesinde, tüm müşterilerin sigorta türlerinden uygun fiyatlarla faydalanılması sağlanıyor.

Acentemiz, sağlık alanında ve eşyaların korunması alanlarında çeşitli sigorta ürün paketlerini sunuyor. 7/24 destekle evdeki eşyaların karşılaşabileceği her türlü hasar riskine karşı güvenceler sağlıyor, tek poliçe ile en iyi hizmetin alınmasını sağlıyoruz. Her zaman güvende olabilmek ve maddi zararların karşılanması için zaman kaybedilmeden yuvam sigortasının yaptırılmasını öneriyoruz.

konut sigortası ürünleri

Neden Yuvam Adlı Sigorta İşlemi Yaptırılmalı?

Yuvam sigorta poliçesi kapsamını ve sunduğu avantajları öğrendiğinizde neden yaptırmanız gerektiği konusunda detaylı bilgilere sahip olabiliyorsunuz. Sigorta yuvam projesi ile evdeki tüm eşyaların güvence altına alınmasını sağlıyor. Eşya kredisi ile satın aldığınız ürünlerin her türlü riske karşı korunmasını sağlar.

Evde yaşanabilecek çeşitli riskli durumlar eşyalarınızın kısmen ya da tamamen zarar görmesine neden olabilecektir. Mobil erişimler yaparak sitemizi incelediğinizde, sunulan avantajları anında görebileceksiniz.

Genel kapsamlı sigorta yaptırdığınızda, yangından su baskınına, depremden, cam kırılmasına kadar her türlü risklere karşı güvence sağlamış olacaksınız. Yaptıracağınız sigortanın şartları prim ödemelerinizi kolaylaştırırken, tüm eşyalarınızın risklere karşı korunmasını sağlayacak, her türlü hasarı karşılayacaktır. Maddi zararların karşılanması, kendinizi daha güvende hissedebilmeniz için yuvam sigortasını hemen yaptırmalısınız.

Başvuru Avantajları

Evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alabilmek için sigorta yaptırmalı ve sigorta kapsamında hangi hizmetlerin sunulduğunu araştırmalısınız. Başvuru işlemleri sırasında, genel kapsamı ve assist hizmetlerin neler olduğu hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Ev eşyalarınızı koruma altına alırken, günlük hayatta karşılaşabileceğiniz bazı sorunlar içinde sigorta kapsamında destek sunuyoruz.

Assist hizmetleri şunlardır:

 • Çilingir hizmetleri,
 • Elektrik ve su tesisat hizmetleri,
 • Cam işlemleri,
 • Montaj ve demontaj hizmetleri,

Dış kapsam olarak gösterilen bu hizmetlerden 7/24 faydalanabiliyor ve telefonla hizmet talebinde bulunabiliyorsunuz. Son olarak poliçe için ödemiş olduğunuz primlerin tam karşılığını alabiliyorsunuz. Son hizmetlerimizle, tüm sigortalıların 7/24 iletişim kurmalarını ve her türlü taleplerini online sitemiz üzerinden yapmalarını sağlayacak olanaklar sunuyoruz.

Allianz sigorta, tüm paket seçenekleri ile farklı avantajlar sunuyor. Acente hizmetlerimizde müşterilerimizi avantajlar hakkında bilgilendiriyoruz. Sigorta ürünleri avantajları, kapsam alanlarına göre değişiyor. Yuvam paket sigortaları, evinizdeki size ve misafirlerinize ait eşyalarda meydana gelecek hasarların ödenmesi, beslediğiniz kedi, köpek gibi evcil hayvanların misafir ya da komşuların eşyalarına vereceği zararın karşılanması gibi avantajlar sunuyor. Sigorta mevduat avantajları hakkında da acentemizden bilgi alabilirsiniz. Elektronik cihazlarda meydana gelebilecek hasarlar içinde ödeme yapıyor ve her türlü maddi zararın karşılanmasını sağlıyor.

Yuvam Sigorta Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Online sitemizde, ürünler bölümünde yer alan sigortalar için seçim yaptığınızda, işlem adımları devamını incelemelisiniz. Yuvam sigortasını yaptırmaya karar verdiğinizde, detaylar bölümünde yapılan açıklamaların devamını oku ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Sitemizde yer alan paylaş seçeneği ile görüşlerinizi diğer kullanıcılara aktarabilirsiniz.

Yorum yap bölümünü inceleyerek, sigorta işlemleri aşamasında dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Konut sigortası primleri, konutun bulunduğu il ve ilçeye göre değişecektir. Evin bulunduğu kat ve binadaki daire sayısı bunu etkiliyor. Yatırım ve rayiç bedel üzerinden poliçeler düzenlenir. Sigorta kapsamlarının tümünü inceledikten sonra poliçe düzenleme işlemlerini yaptırmalısınız.Evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alabilmek için sigorta yaptırmalı ve sigorta kapsamında hangi hizmetlerin sunulduğunu araştırmalısınız. Başvuru işlemleri sırasında, genel kapsamı ve assist hizmetlerin neler olduğu hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Ev eşyalarınızı koruma altına alırken, günlük hayatta karşılaşabileceğiniz bazı sorunlar içinde sigorta kapsamında destek sunuyoruz.

Assist hizmetleri şunlardır:

 • Çilingir hizmetleri,
 • Elektrik ve su tesisat hizmetleri,
 • Cam işlemleri,
 • Montaj ve demontaj hizmetleri,

Dış kapsam olarak gösterilen bu hizmetlerden 7/24 faydalanabiliyor ve telefonla hizmet talebinde bulunabiliyorsunuz. Son olarak poliçe için ödemiş olduğunuz primlerin tam karşılığını alabiliyorsunuz. Son hizmetlerimizle, tüm sigortalıların 7/24 iletişim kurmalarını ve her türlü taleplerini online sitemiz üzerinden yapmalarını sağlayacak olanaklar sunuyoruz.

Yuvam Sigortası Şartları Nasıl Başvuru Nasıl Yapılır?

Yuvam sigortasi yaptırmak için online sitemizi ziyaret etmeniz, ürünler bölümünden yaptıracağınız sigorta türünü seçmeniz gerekiyor. Sigorta türünü seçtiğinizde yeni pencerede açılacaktır ve hemen teklif al butonu ile işlemlerinize başlayabilirsiniz. Açılan sayfa yeni pencerede evinizle ve eşyalarınızla ilgili çeşitli bilgiler istenecektir. İlgili alanları doldurarak teklif talebinizi gönderebilirsiniz.

İlk önce mevduat ürünlerini keşfedin ve standart ya da kapsamlı sigorta teminatlarının neler olduğunu görün. Teminatlar bölümünde nelerin sunulduğunu gördükten sonra online başvurunuzu yaparak sigortalama işlemlerini tamamlıyor, poliçenizin hemen hazırlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Hizmet alabilmek ve sigorta yaptırabilmek için destek mail adresimiz ya da telefon numaramız üzerinden bizlere ulaşabilir, ürünlerle ilgili her türlü bilgiyi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bina kıymeti tespit edilirken Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından takdir edilen metrekare bedelleri dikkate alınmaktadır.

Sigorta poliçenizde belirlenmiş güvence ve ek güvenceler bağlamında konutunuzun alabileceği hasarların karşılanmasını sağlayan bir teminat türüdür.

Konut poliçe primleri konutunuzun konumlandığı il ve ilçeye göre farklılık gösterebilecektir. Binanızdaki daire sayısı, sizin bulunduğunuz kat ve binanın genel yapısı gibi farklılıklar sigorta prim miktarlarınızı etkiler.
Konut Sigortası ile eşyalarınızı ve binanızı teminat altına alabilirsiniz. Eşyalarınızı, poliçenin düzenlendiği günün rayiç bedelleri üzerinden teminat kapsamına alabilirsiniz.
Sigorta konusunda yakın sebep ilişkisi çok önemlidir. Örneğin konut sigortanıza deprem teminatı dahil değilse, deprem kaynaklı başlayan bir yangından bina zarar gördüğü takdirde, teminatınız yangın maddesini kapsıyor dahi olsa asli sebep deprem olduğundan bu teminat hasarınızı karşılamayacaktır.
Konut Sigortası’nda konutun rayiç satış bedeli değil, binanın inşa bedeli dikkate alınmakta ve poliçe bu şekilde hazırlanmaktadır.Bu mühim detay unutulmamalıdır. M2 miktarı ve bina stiline göre belirlenmiş fiyatları web sitemizdeki tabloda gözden geçirebilirsiniz.

Bu teminat türü; yangın, sel, toprak kayması gibi pek çok doğal afet sebepli veya deniz, kara ve hava taşıtları çarpması neticesinde gerçekleşen hasarı ve kayıpları güvence altına alır.
Yalnızca konutunuzu değil, hırsızlığa karşı eşyalarınızı da ve kıymetli eserlerinizi de eşyanızı da Konut Sigortası güvencesi altına alabilirsiniz.
Oluşan hasar dışında; hasar kaynaklı gerçekleşebilecek maliyetlere karşı tedbir alabilirsiniz.
Konut Sigortası aynı zamanda evinize gelecek konuklarınızın veya 3.şahısların da eşyalarını güvence altına alır.
Evinizde gerçekleşme olasılığı olan oluşabilecek dahili su kaynaklı zararlar, tesisat işleri, elektrik hasarları, cam kırılması ya da çilingir işleri gibi konularda da asistans hizmetlerinden yararlanabiliyor olacaksınız.

Konut poliçesi, konut sigortasının ek ve ana teminatları, sigorta başlama ve bitiş tarihleri, sigortalı ve sigortacı gibi önemli detay bilgileri barındıran resmi evraka denir.

Zorunlu Deprem Sigortası yani DASK yaptırmak devlet tarafından zorunlu kılınmış iken, Özel Konut Sigortası yaptırmak arzuya bağlıdır.
Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) ile yalnızca binanız teminat altında iken, Konut Sigortası ile evinizin yanı sıra eşyalarınız da teminat altındadır.
Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) olmadan tapu, elektrik, su abonelik minvalindeki işlemleri yaptırmanız mümkün değildir. Konut Sigortası ise arzuya bağlı bir teminat türü olduğundan bu işlerinizi etkilemez.
Konut Sigortası ile pek çok ek asistans servisine konforla ulaşır ve hayatınızı kolaylaştırırsınız. Üstelik Yuvam Sigortası içeriğindeki 3 farklı alternatif paketle gereksinim ve bütçenize en uygun teminatlara sahip olabilirsiniz.

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK), depremin felaketinin neden olduğu hasarı karşılasa da konutunuz ve eşyanızı teminat altına almak için Konut Sigortası yaptırıyor olmalısınız. Konutun sahibi veya kiracısı olmanız fark yaratmaksızın doğal afetlerden evinizde oluşabilecek her bir zararı giderebileceğiniz, çeşitli kötü olasılığa karşı tedbir alabilirsiniz. Ayrıca Konut Sigortası ile halı, koltuk yıkama, kombi bakım, çilingir hizmeti gibi farklı ve önemli pek çok asistans servisinden faydalanabilirsiniz.

Konut Sigortası, yaptırılması zorunlu bir teminat türü değildir, tamamen isteğe bağlıdır. Fakat artıları çok fazla olduğundan yoğunlukla tercih edilmektedir.

Kiracı ya da konut sahibi olmanız fark etmeksizin konut sigortası yaptırabilirsiniz. Konut sahibi titrinizle konutunuz ve eşyalarınızı, kiracı titrinizle ise tüm eşyalarınızı yangın, hırsızlık, su baskını, deprem gibi birçok riske karşı teminat altına alabilirsiniz.

Yangın, patlama, dahili su, duman, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör olaylarının vuku bulması neticesinde sigortalının komşularının bina ve mallarına vereceği zararlar Yangın Mali Mesuliyet teminatı kapsamındaki poliçede belirlenen limite dek ödeniyor olacaktır.

Cam Kırılması teminatı kapsamında poliçede belirlenmiş sigorta bedeline kadar ilk ateş olarak;

 • Konuta ait dış cephe, pencere, iç ve dış kapı, balkon, iç mekan bölümlendirme ve yer döşeme camları
 • Duvar ya da mobilyalara sabitlenmiş aynalar
 • Cam raflar, duşakabin camları
 • Düz, bombeli, yatay veya dikey olan masa, vitrin, dolap, sehpa camları, akvaryum camları
 • Ocak ve fırınların cam yüzeyleri ile cam kapakları güvence altındadır.

Cam Kırılması Sigortası Genel şartları madde 2/a, 2/d ve 2/e maddeleri dahilinde oluşacak cam kırılması hasarları da teminata dahil olacaktır.

Aşağıdakiler teminat kapsamı dışındadır;

 • Cam tuğlalar
 • Cam lavabo
 • Vitraylar
 • Yukarıda teminat kapsamı içerisinde sayılan camların dışında kalan her türlü cam ve camdan eşya

Yukarıda sayılan bu camların üzerindeki süs, resim, yazı, kaplama malzemeleri

Kira Kaybı güvencesinde hem konut sahipleri hem de kiracılar yararlanabilirler. Kiracıların yararlanabilmesi için kiranın defaten ödenmiş olması şartı aranmaktadır.

Yuvam poliçesi ilk on iki aylık süre sonundaki yenilemede %10; ikinci on iki aylık yenilemede %20; üçüncü on iki aylık yenilemede %30; dördüncü ve sonraki yenilemelerde %35 hasarsızlık indirimi sağlıyor olacaktır. Hasarsızlık indirimleriniz diğer sigorta şirketlerinden de transfer edilebilmektedir.

Teminatlar