Seyahat sağlık sigortası yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz genel olarak herhangi bir sağlık problemine karşı sizi hem maddi hem de manevi açıdan korumayı kapsayan bir sigortadır. Her Mevsim sigorta şirketi olarak bizler ülkede yer alan en güvenilir seyahat sigortası ile sizleri güvende tutuyoruz.

Yurt içi seyahati ve yurt dışı seyahati sayınız ister sık ister seyrek olsun gideceğiniz yerde kişisel olarak kendinizi güvende hissetmeyi her zaman istersiniz. Öyleyse seyahat sağlık sigortası işlemleri için neler yapmanız gerektiğini detaylı inceleyelim.

Seyahat Sağlık Sigortası Neden Yaptırmalıyım?

Seyahat sağlık sigortası yaptırırsanız, özellikle yurt dışı seyahatlerinde karşılaşabileceğiniz kaza, sakatlanma ya da genel salgın hastalık durumunda poliçe süresince yer alan limit kapsamında tedavi altına alınırsınız.

Daha huzurlu bir tatil imkânı için seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır. Aynı zamanda herhangi bir aksilik sonucunda ekonomik açıdan oluşacak büyük sıkıntılarla karşılaşmamak için de seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır.

Tatile gidiş dönüş yol masraflarının koruma altına alınması bireye maddi açıdan bir güvence sağladığından bu noktada da seyahat sağlık sigortası yaptırmak birey için faydalı olacaktır.

Gerekli Olan İşlenebilecek Kişisel ve Bireysel Veriler

Bu sigortada sadece yapacağınız yurt dışı seyahat sırasında olabilecek kazalar için değil, yurt içi ve yurt dışına turla yapacağınız seyahatinizin iptal olması, aile üyelerinden birinin ani vefatı, evde meydana gelen afetler nedeniyle seyahatin durdurulması gibi beklenmeyen aniden yakalanabileceğiniz durumlar karşısında da korunmuş olursunuz. Seyahat sigortası ayrıca işlenebilecek kişisel verileriniz ve bu verilerin koruması kapsamında da gizlilik sağlar.

seyahat sağlık sigortası

Seyahat Sigortası Nasıl Alınır?

Seyahat sigortası Düşündüğünüz yurt içi ve yurt dışı seyahatlerde seyahat sağlık sigortası için Her Mevsim Sigorta’dan hızlı ve kolay şekilde teklif al seçeneğiyle sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. Farklı ülkelerde bile evinizin konforunda kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Sigorta Kapsamında Neler Var?

Sigorta kapsamıda Ulaşım yolarından (uçak, otobüs, tren vb.) herhangi birini kullanarak yapacağınız seyahatlerinizde yurt içi ve yurt dışında seyahat eden kişileri kapsayan, seyahatleri süresince sağlık problemlerine karşı korunmasıdır.

Koruma süresince poliçe kapsamındaki teminatlardan bazıları:

 • Tıbbi bilgi ve kişisel danışmanlık hizmeti ile sigortalı kişi bütün konular ve acil bilgilerin iletilmesinde seyahat sigortası kapsamını sağlar.
 • Ayakta tedavi ve yatarak tedavi alma hizmeti ile beklenmedik yaralanmalar nedeniyle hastanede tedavi görebilmeleri sağlanmaktadır. Hastane ve doktor tarafından yazılan ilaç masrafları azami 3000 Euro teminatı seyahat sigortası kapsamındadır.
 • Hasta nakli hizmetinde en yakın sağlık kuruluşuna nakil yapılacaksa ambulans ve refakatçi doktorla gerçekleşecektir.

Mini Pakette Kapsam Dışı Kalan Durumlardan Bazıları:

 • Kişisel sebeplerle seyahatin iptali veya gecikmesi, mücbir sebeple seyahatin kaçırılması teminat kapsam dışında kalan bir durumdur.
 • Bagaj kaybı ve gecikmesi konusunu kapsamaz.
 • Gıda zehirlenmesi nedeniyle tıbbi müdahale ve tedavi masrafları bu pakette sağlık sigortası teminat kapsamı dışıdır.
 • Kişisel olarak karar verdiğiniz erken dönüş masrafları da paket teminat kapsamında karşılanmamaktadır.

Mini ve Standart Paketlerdeki Kapsam Dışı Kalan Durumlar:

 • Bagajın bulunması ve ulaştırılması bu paketlerin teminat kapsamında değildir.
 • İlaç gönderilmesi konusunu seyahat sağlık sigortasının teminat kapsamı dışındadır.
 • Refakatçi ulaşımı ve konaklaması konuları teminat kapsamı dışındadır.
 • Acil mesaj iletimi yapılmaz.
 • Hukuki danışmanlık verilmez.
 • Tedavi nedeniyle konaklamaların bedelleri karşılanmaz.
 • Kefalet için avans ödemesi teminat dışı kalan bir durumdur.
 • Yurt dışında kişisel nakit avans yine teminat dışı kalan bir durumdur.

Seyahat Sigortası Seçimine Özel Ek Teminatlar:

 • Kapkaç Teminatı
 • Salgın hastalık yani pandemi tedavi teminatı

Bu iki teminat kişisel seçime özeldir ve sigortalanma esnasında poliçeye ek teminat olarak eklenebilmektedir. Tüm paketlerde bu ek teminatlar uygulanabilmekte paket değişikliği gerektirmemektedir. Ayrıca tüm Avrupa ve dünya için kişiye özel eğitim de ek teminat olabilmektedir.

Paketlerdeki kapsam dışı sağlık ve diğer durumlar konusunda kişisel endişeye sahipseniz teminat kapsamı daha geniş üst paketlere geçmeniz seyahatinizin stresten uzak keyifli geçmesi açısından gerekli olacaktır.

sigortası seyahat sağlık

Poliçe teminat kapsamında ameliyat geçirmiş ise hasta ya da yatarak bir operasyon durum sonrası kişinin ikametgahına kadar tüm masrafları karşılanır. Hasarlar da bu masraflara dahildir. Ancak hava ambulansı Avrupa ülkelerine uygulanmamaktadır. Hasta nakil işlemleri için uzman ekibi ile sizi karşılayacak sağlık personellerinin olacağını da unutmayın.

Sigortalı kişinin vefatı durumunda olan hizmette cenazesi tıbbi şartlara uygun olarak seyahat sağlık sigortası poliçe teminat kapsamında cenazenin defni için ülkesindeki ikametgâh adresine nakli gerçekleşecektir.

Seyahat Sağlık Sigortaları Kimleri Kapsar Başvurusu Nasıl Yapılır?

Seyahat sağlık sigortası her yaştan kişiyi kapsamaktadır. Çocuklara sigorta yapıldığında seyahatlerini ebeveynleri ile yapmalıdır. Emeklilik için gün sayanlar için de bu sigorta türü önemlidir. Bireysel emeklilik için yapılan sigortalar ile emekliliğiniz boyunca herhangi bir sağlık sorunu yaşamamanızı sağlıyoruz.

Neler Gerekli?

Bu hizmeti almadan önce size sunulan olanakları sürecin kolayca yürütülmesi açısından mutlaka incelemelisiniz.

Allianz Seyahat Sağlık Sigortası için gerekli evraklar aşağıda yer almaktadır;

 • Sigorta başvurusu formu
 • Sigorta yapılacak kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Aylık gelirini gösteren belge
 • Yurt içi ve yurt dışı seyahat tarihlerini gösteren biletler
 • Alınacak yurt dışı seyahat pasaportu
 • Engelli kişiler için engelli durumunu belgeleyen kimlik kartı

Başvuru sırasında girmeniz gerekli veri veya verilerin doğru ve eksiksiz olmasa şarttır.

kişisel veri axa allianz partners euro verilerin gerekli

Yurtdışı Genel Avantajları

Her Mevsim Sigorta; Allianz sigortası seyahat sağlık güvencesi ile birlikte yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizi güvence ve teminat altına alınabilmektedir.

2023 Yılı İtibari İle Seyahat Sigortası Fiyatları

Seyahat sağlık sigorta kapsamında ortalama 7 günlük sigorta ödemesi 197 TL’den başlamaktadır. Gün sayısı arttıkça fiyat o denli artabilmektedir. Her Mevsim Sigorta olarak size en uygun fiyatlarla hizmet sunmaktayız.

Allianz seyahat sağlık sigorta sahipleri için bekleyen avantajlar şunlardır:

 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası danışmalığı
 • Covid-19 dahil tüm salgın hastalıklar
 • Ameliyat ve ilaç masrafları
 • Yatarak ve ayaktan tedavi imkânı
 • Ani gelişen hastalık ya da kaza durumunda tam koruma

Sağlık nakli durumu da bu avantajlar içerisinde yer alır.

Seyahat Sigortası En Az Kaç Günlük Olmalı?

İşlemin uygulanması seyahat edeceğiniz günlere göre belirlenmelidir. Sigortanın süresi belirlenirken eğer yurt dışına bir seyahat gerçekleştirecekseniz sigortanın başlangıç tarihini gidiş tarihinizden 1 gün önce ve bitiş tarihini dönüş tarihinizden 1 gün sonra olarak ayarlamanız vize işlemlerinizde bir problemle karşılaşmanızı önler.

Allianz Sigortası Fiyatları Azami Ne Kadar? Teklif Al

Seyahat sigortanızı net fiyat ile alabilmek için sigorta şirketi ile iletişime geçmelisiniz. Net sağlık sigortası fiyatları vermeme nedenimiz yurt içi ve yurt dışında seyahat edeceğiniz teminat bölgesi, seyahat tarihleri, poliçenizde yer almasını istediğiniz teminatlar ve yaş sağlık sigortası fiyatları belirlemede etkilidir.

30000 Euro Teminat Ne Demek?

Teminatlı seyahat sağlık sigortanız yurt dışındayken karşılanacak tıbbi tedavi ve sağlık hizmetlerini kapsar. Bulunduğunuz ülkede sigortanız ile birlikte seçmiş olduğunuz tıbbi sağlık hizmetlerini teminatlara göre farklılık gösterebilir. Bu sebepler nedeniyle ihtiyacınız olan teminatları belirlemeniz sizin avantajınız olur.

Seyahat sağlık sigortası için en uygun teminatı oluşturarak yurt dışı seyahatinize başlayabilirsiniz. 30000 Euro teminat ise Schengen üyesi (Almanya, Belçika, Fransa, Polonya, Portekiz, Yunanistan, Slovakya gibi ülkelerden bazıları) ülkelere yapılan yurt dışı seyahatler için istenen standart teminat değeridir. Türk vatandaşlarından bu teminat istenmektedir. Yani bu sağlık sigortası 30000 Euro limite kadar olan sağlık hizmetlerini kapsar.

3 Aylık Seyahatleri Kapsayan Sağlık Sigortası Ne Kadar?

Kişinin seyahat süresi uzadıkça fiyatlandırmada da artış gözlemlenmektedir. Poliçede yer alan genel teminatlar; ölüm durumu olursa cenazenin yurda nakli ve defin harcama giderleri, acil durum yatak ve tedavi giderleri yer alırken ek teminatlarda; kişisel nedenlerden seyahatin iptali, bagaj gecikme ya da kaybı gibi teminatlar yer alır. 2023 yılı ile güncellenen fiyat listesi ile 3 aylık sigorta 30 Euro değerindedir.

Yurt Dışı Seyahatlerde Bireysel Sigorta Zorunlu Mu?

Yurt dışı seyahatleri için vize başvurusu yaparken zorunlu olarak verilmesi gerekli bir belgedir. Vizeye başvurmadan önce sağlık sigortası seyahat için yaptırılmalıdır. Vize istemeyen ülkeler için bu gerekli değil. Fakat bu ülkelere seyahat ederken de kişisel olarak kendinizi güvence ve teminat altına alabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlar ile yurt dışı seyahat sağlık sigorta poliçesine sahip olmadan yola çıkmamanızı öneririz.

Sigorta ile ilgili kısıtlamalar

Seyahat sağlık sigortaları sınırlaması 365 gündür. Sağlık sigortaları En az 1 gün, en fazla 365 gün olacak şekilde yapılmalıdır. 365 gün kullanılan teminat süre limiti yıl içinde 92 gün, poliçe içerisinde ise 184 gün ile sınırlıdır. 18-80 yaş arası bireyler bireysel olarak sigortalanabilir. 18 yaş altında kalan bireyler ise her türlü ebeveynlerinin sigortalarından yararlanabilirler.

Sigorta İçin Poliçe İptali

Seyahate gidemeyeceğiniz durumu sigorta başlangıç tarihinden en geç 24 saat önce sigorta şirketine bildirmelisiniz. Kişisel olarak seyahate gidemeyeceğiniz bir durum olduğunda gerekli şartları yerine getiren kişiler poliçe satın alırken verdikleri sigorta primini geri alır. Sigorta da geçerli olabilecek mücbir gerekli sepeler olmalıdır.

Bu gerekli sebeplerden bazıları:

 • Sigorta sahibi kişinin birinci derece yakının kaybı ya da ciddi bir kaza geçirmesi.
 • Sigortalı kişinin mahkemede tanık olarak yer alması durumu.
 • Sigortalının evinde veya iş yerinde doğal afetle karşılaşması (yangın, deprem gibi)
 • Sigortalının ev ya da iş yerinde hırsızlık durumu ile karşılaşması

İşlenebilecek Kişisel Veriler ile Seyahatlerde Güvende Olun!

Allianz seyahat sağlık sigortasında kapsam olarak size ait kişisel verilerin güvence altında olması sağlanır. Sigorta kişisel veri korunması açısından da önemlidir. Kişisel veri korunması demek nitelikli kişisel veri ile birlikte özel nitelikli kişisel verilerin gizlenmesi anlamına gelir.

Nitelikli işlenebilecek kişisel veriler ve kişisel veri korunması bizi en güvenilir sigorta şirketlerinden biri yapıyor. Sizler de nitelikli kişisel verilerin korunmasını ve güvenilir bir seyahat sağlık sigortasını istiyorsanız bizleri tercih edebilirsiniz.