Modüler sigorta nedir, neleri kapsar? Modüler sigorta, özel sağlık kurumlarındaki kısmi ya da kapsamlı sigorta güvencesini ifade eder. Her Mevsim Sigorta bu teminat türünde en çok tercih edilen firmalardan biri olmanın gururuyla, etik değerlerinden taviz vermeden 2015 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir.

Sağlık harcamalarınız açısında oldukça geniş olanaklar sunan modüler sigorta sizi ve ailenizi tüm sağlık giderlerine karşı güvence altında tutar. Modüler sigorta ayakta tedavi, yatarak tedavi, diş teminatı, göz teminatı, doğum teminatı ayrıca tercihe göre farklı eklenti ve çözüm önerileri sunan teminat paketleri de içerir.

Allianz Modül Sigortası ile özel sağlık kuruluşlarında hiç sıra beklemeksizin muayene olacağınız gibi; vergilendirme açısından da fırsatlardan faydalanıp, sağlık maliyetlerinizi de düşürebilirsiniz. 3 yıl kesintisiz sigorta ödemesi yapılması ve kontratta belirtilen şartların da uygun olması halinde ömür boyu yenileme garantisi hakkı da kazanabilirsiniz.

modüler sigorta

Allianz Modüler sigortalar ve teminatın mükemmel ayrıcalıklar dünyasına katılmak için hemen bizimle iletişime geçin. Hesaplı ve güvencesi yüksek Allianz teminatları en önemli partnerlerinden Her Mevsim Sigorta ile hayat boyu, her mevsim yanınızda.

Modüler Sigorta ve Allianz Modüler Sağlık Destekleri Her Mevsim Sigorta İle Güvenle Sizlerle

Sigorta sistemi, beklenmeyen ya da olma olasılığı bulunan hadiselerin vuku bulması halinde, olay öncesi dönemde teminat ödemesine başlanılmış poliçenin zararı karşılaması üzerine kurgulanmış özel bir destek sistemidir.

modüler sağlık sigortasıOlay gerçekleşmeden teminat yaptırmak sizi geri dönülmez sonuçlardan ve olası felaketlerden koruyacaktır. Allianz modül sigortasında kapsam tamamıyla sizin ihtiyaç ve bütçenize göre belirlenebildiği için esnek ve moduler yapısıyla sizi risklerden korurken, aynı zamanda bütçenize de destek olmaktadır.

Her teminat türünün içeriğine göre farklı kapsamlar ayrılarak modüler sigorta’yı bambaşka bir noktada düşünmek gerekir. Bu teminat türü tamamıyla konfor ve geniş kapsam içermektedir. En çok tercih edilen modül sigortası, sigortacılığın en çok tercih edilen markası olan Her Mevsim Sigorta’da!

Modüler Sağlık Sigortası Özel Sağlık Kuruluşlarında Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Allianz modüler sağlık sigortası

  • Özel sağlık kuruluşlarında geçerli olan, genel teminatınızın kapsamına göre yatarak ya da ayakta tedavi masraflarını karşılamaktadır.
  • Teminata göre doğum giderlerini karşılamaktadır.
  • Ameliyat ya da yoğun bakım faaliyetlerini kapsamaktadır.
  • Çok geniş içerikli bir poliçe türüdür.

Özel sağlık kuruluşlarında ayrıcalıklı şekilde hizmet almanızı sağlayarak hayatınıza kolaylık getirirken, yıllık düzenli bakımlarınız için de oldukça karlı bir durum olacaktır. Günümüzde artan sağlık masraflarının karşılanması noktasında en akıllıca yollardan biri olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Modüler sigorta ürünleri bu anlamdaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor ve sağlık harcamaları yönünden son derece güvende hissetmenizi sağlıyor. Modül ve kapsam içeriği birbirinden farklı olmakla birlikte tamamıyla sizin seçimleriniz, kapsam tercihiniz ve bütçenize göre şekillendirilebiliyor.

Ayrıca vergilendirmedeki kısmi muafiyet konusunda da tercih edilmektedir. Bu teminat türlerinin bazıların da yapılan ödemelerin bir kısmını “geri al” şeklinde seçenekler de mevcuttur.

Modüler Sigorta Ürünleri Paket Fiyatlandırmaları Nasıl Yapılır?

Modüler sigorta kapsamı çok geniş bir teminat türüdür. Tam kapsamlıdan kısmi kapsamlıya kadar geniş bir aralıkta seçenek sunan çeşitli poliçe varyasyonları mevcuttur. Genel çerçevede mevcut şirketlerin kurdukları modüler sigorta sistemi ürünleri, bütün harcamaları kapsayacak düzeyde hazırlansa da her bütçeye göre farklı aralıkta seçenekler mevcuttur.

Yani aslında sigorta modüler premium bir sigorta çeşididir denilebilir. Bu sigorta türü kapsam bakımından geniş olması ve ayrıcalıklı olanakları nedeniyle fiyatlandırma olarak diğer paketlerden farklılık gösterecektir. Alınan hizmetin ayrıcalıklı yapısından ve günümüzde sağlık harcamalarının fazla maliyetli olmasından kaynaklı, modül sigortasında her şekilde kar edildiğini görmekteyiz. Her şirketin içeriğine göre farklı bütçelendirme şekilleri olduğu için çok farklı fiyatlarla karşılaşmanız olasıdır. Teminatlardaki içerik ve ek güvenceler fiyatlandırmalarda değişiklik yaratacaktır.

Ancak burada önemli olan fiyattan önce paketin içeriği, kalitesi, sigorta yaptırılan şirketin size sağlayacağı güvence ve poliçe işlemlerinizi gerçekleştirecek olan sigortacınızın konu hakkındaki bilgi seviyesi, sizi doğru yönlendirebilmesi çok önemlidir.

Fazlaca tercih edilen bir teminat türü olmasından dolayı modüler sigorta şirketimiz için büyük önem arz etmektedir. Her Mevsim Sigorta 2015’ten bu yana önce güven satar. Güvenle birlikte değerli müşterilerine en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla sunar. Kaliteli, etik hizmet ve uygun fiyat politikası Her Mevsim Sigorta’nın ayrılmaz ilkeleridir.

Web sitesimizden anasayfa, hakkımızda, şubelik başvurusu konusunda detaylı bilgiler, tüm Allianz teminat çeşitlerimiz ve farklı modüller hakkında detaylı bilgi alabilir ve bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Modüler sağlık sigortası ne demek?

Modüler sağlık sigortası özel sağlık kuruluşlarında geçerli olan tam kapsamlı bir teminat türüdür. Bu sigorta türü ile özel sağlık kuruluşlarında sıra beklemeksizin muayene olabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası Network nedir?

Modüler sağlık sigortası kapsamındaki anlaşmalı özel sağlık kurumlarının listesine özel sağlık sigortası network denir.

Sarı network ne demek?

Sarı network Amerikan Hastanesi dışındaki anlaşmalı pek çok özel sağlık kurumunu ifade eder.

Allianz bebeği ne demek?

Allianz Sigorta güvencesi ile doğmuş olan bebeklerin 60 gün içerisinde özel sigorta başlangıcı yapıldığı takdirde bebeğin Allianz Bebeği olarak kabul edilmesi demektir.

Modüler Sigortada Prim Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır?

Ürünlerde sigortalı kişinin, kişisel bilgileri, satın almak istediği ürün dahilinde araç işletme veya sağlık bilgileri, modüler sigorta ürünleri için değerlendirilmektedir. Aynı zamanda poliçeye eklenen teminatlar ve indirimlerde değerlendirilerek sigortalı kişiye özel prim hesaplaması yapılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Modüler Sağlık poliçelerinde sigortalanma yaşı 0-64 yaş arasıdır.

Evet. Doğum Teminatı isteğe bağlı alınmaktadır. Tercihleriniz doğrultusunda kendinize en uygun limit ve katılım payı oranında seçimler yaparak doğum modülünüzü, sizin veya eşinizin 18 yaşını doldurmuş olması koşuluyla oluşturabilirsiniz.

Doğum modülünü Normal Doğum, Sezaryen, Doğum ve Hamilelik komplikasyonlarında kullanabiliyor olmakla birlikte; tercihinize bağlı olarak Gebelik Rutin Kontrollerinizi de bu modül kapsamında yaptırabilirsiniz.

Evet. Doğum modülü teminatlarından bekleme süresi sonunda başlayan hamilelikler için yararlanabilirsiniz. Gebelik hak edişi hesaplamasında sigortalının son adet tarihi dikkate alınır. Son adet tarihinin Mavi Network’te 18 ay; Beyaz, Sarı, Yeşil Network’lerde ise 5 aylık bekleme süresi sonrasında olması gerekmektedir.

Bebeğinizin doğum sonrası sağlığını kontrol etmek amacıyla yaptırdığınız; muayene ve rutin tetkik giderlerini yenidoğan teminatı ile karşılayabilirsiniz. Bebeğinizin kan grubunu belirleme, metabolik tarama testi ve işitme testi gibi tetkik giderlerini "Yenidoğan Paketi" teminat limiti ve ödeme yüzdeleri dahilinde kapsama alabilirsiniz.

Yurt dışı teminatının poliçenize eklenmiş olması durumunda, limitleriniz doğrultusunda yurt dışında da Modüler Sağlık Sigortası geçerli olacaktır.

Aile Hekimliği ve Genel Sağlık Kontrolü Teminatı kapsamında Allianz Anlaşmalı Aile Hekimlerinden randevu alarak yararlanabilirsiniz. Anlaşmalı Aile Hekimlerimize internet sitemizden veya 0850 399 9999 Allianz Müşteri Hizmetleri’mizden ulaşabilirsiniz. Aile Hekimliği muayenesi yılda 3 kez, genel sağlık kontrolü ise yılda 1 kez sunulmaktadır.

Allianz Modüler Sağlık Sigortası poliçesinde check-up teminatı tercih edilmiş ise, Sağlık Tarama (Check-Up) Hizmetinden Anlaşmalı Check-Up Merkezlerinden randevu alarak yararlanabilirsiniz.

Anlaşmalı Check-Up Merkezlerine www.allianz.com.tr internet sitemizden veya 0850 399 9999 numaralı Allianz Müşteri Hizmetleri’ni arayarak ulaşabilirsiniz.

Modüler Sağlık Sigortası kapsamında, doğum modülünü tercih etmeniz durumunda, seçtiğiniz limit ve ödeme yüzdesi doğrultusunda gebelik takiplerinizi anlaşma harici kurumlarda veya doktorlar tarafından yaptırabilirsiniz.

Modüler Sağlık Sigortası, ek hizmetler modülü kapsamında yer alan prestij paketini seçmeniz durumunda, tedavinizin gerçekleşeceği kurumun uygunluğuna göre suit oda masraflarınız karşılanmaktadır.

Allianz Modüler Sağlık Sigortası’nın geçerlilik süresi 1 yıldır.

Yürürlükteki poliçenize veya yenileme dönemlerinde poliçenize eşinizi ve/veya çocuklarınızı dahil edebilirsiniz.

Teminatlar