Geri ödeyen yaşam sigortası sevdiklerinizi güvence altına alan ve planlama yapılmış sigorta süresi sonunda yaşam kaybı olmaması halinde, sigortalıların ödedikleri tüm teminatı geri alması üzerine kurulu sistemi olan bir yaşam sigortasıdır. Paket yaşam sigortaları genel anlamda bireysel açıdan ve sevdiklerimiz bakımından güvende hissettiren olgulardır.

Genel olarak insan kendini güvende hissettiği oranda mutlu, geleceğe güvendiği anda daha konforlu hisseden bir varlıktır. Günümüz dünyasında kendimizi güvende hissedip, sürekli geleceğe yönelik çalışmak, modern insanın adeta en önemli hedefi olmuştur. Sigortada genel bakış; ürünler ve hayat sigortaları paket içeriklerinin ekseninde ne kadar güçlü olduğudur.

Sigorta; kelime anlamından da yola çıkarak, kişiye güven verme amacı taşımaktadır. Yaşam koşullarındaki beklenmeyen etkiler, sağlık ile ilgili acil durumlar ve sağlık dışındaki acil durumlar için yanı başımızda bir paket yaşam sigortası olması her zaman avantajlıdır.

Sorulan sorular, talep formları, istekleriniz ve bireysel ihtiyaçlarınız, sağlık ve eğitim sigortaları hakkında detaylı bilgiler almak için bizimle iletime geçin. Hayatın tüm olasılıklarına karşı her an hazırda olmanın verdiği huzurla, zorlu yaşam koşullarında tüm getirilere karşı birlikte yürüyebileceğiniz en güçlü partneriniz olarak Her Mevsim Sigorta hep yanınızda olacak.

Geri Ödeyen Yaşam Sigortası

Geri Ödeyen Yaşam Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu yaşam sigortası türünde en çok merak edilen konulardan biri teminatın hangi koşullarda geri alınabildiği ve sigortalı yaşam kaybı yaşadığında ya da yaşamadığında planlama süresi sonunda ne olduğu yönündedir. Kişinin bireysel paket sigorta işlemine başladığı andan, sigorta planlama sürecine kadar olan süre zarfında ve sigorta süresi sonunda şayet kişi hayat kaybı yaşamazsa ödediği teminatı geri alabilmektedir.

Yaşam kaybı yaşandığı takdirde ise yine sigorta süresi sonunda teminatı alacak olan kişiye sigorta şirketi tarafından ödeme yapılmış teminat miktarı kadar ücret veriliyor olacaktır. Sigorta çeşitleri ve araçları; sıkça sorulan sorular ve hakkında merak edilen konulardan biri de vergi uygulamaları ve vergi avantajı konularıdır. Şayet tercih edilirse, ödenilen bireysel prim ödeme miktarlarını belli bir miktarı aşmamak koşuluyla vergi ödeme tutarlarınızdan da düşebilirsiniz.

Vergi ödeme uygulamalarındaki bu pozitif katkıyla bireysel bütçenize ödeme dengeleri bakımından önemli bir artı daha sağlıyor olabileceksiniz. Geri ödeyen sigortası her koşul ve şartta oldukça olumlu yanlara sahip olan, akılcı bir yatırım yöntemidir. Her ne kadar arzu edilmese de hayatta yaşanabilen acı durumların telafisi olmayacak sonuçlarına katlanma ihtimalinin, düşündükçe insanı üzen bir tarafı olmasından dolayı, bu tür bir teminata fırsat vermek çok akıllıca bir hareket olacaktır.

Kötü ve istenmeyen ihtimalin gerçekleşmemesi de size toplu para olarak döneceğinden dolayı güzel bir yatırım aracı haline gelmiş olacaktır. Hayatımızın anlamı olan sevdiklerimizi her koşulda korumaya devam edebilmek için sürekli bir çaba içinde yaşadığımızdan dolayı, hayatımızın ve onların hayatlarının bir sigortası olması sizi çok huzurlu kılacak.

Bu önemli misyonu gerçekleştirirken yanınızda en güvenilir olanla, Her Mevsim Sigorta ile çok daha güvenli yürüyor olacaksınız. Her Mevsim Sigorta önce güveninizi kazanıp, sonra sizi güvende hissettiriyor olacak.

geri ödeyen hayat sigortaları

Geri Ödeyen Sigorta Süreleri Nasıl Hesaplanır?

Yapı Kredi Sigortası, Garanti Hayat Emeklilik, Anadolu Hayat Emeklilik gibi pek çok sigorta şirketi tarafından paket olarak uygulanan, ancak kapsamı ve tercih oranı yüksekliği bakımından ilk sırada olan Allianz’ın uyguladığı bu türdeki bireysel hayat sigortası uygulamalarındaen az 12 yıl, en çok 20 yıl ödeme planlanabilmektedir.

Ek olarak sigorta süresi ve yaşınızın toplamı 75’i geçememektedir. Bunu örneklendirmek gerekirse; 70 yaşında sigorta sürecini başlatan kişi en fazla 5 yıl, 60 yaşında başlatan biri ise en fazla 15 yıl prim ödeyerek bu teminattan yararlanabilir. Yani 75 yaş dikkate alınarak ödeme ve işlemlere ne kadar erken başlanırsa o kadar yıl bu teminat sigortası yarar sağlayabilecektir.

Yaşam sigortası sürecinin planlanan süredeki tüm primlerini ödedikten ve koşullar gerçekleştikten hemen sonrasında geri alınabilen teminat, toplu para alımı açısından hoş bir avantaj sağlamaktadır. Ancak; sigortaya bakış, ürünler, planlama araçları, sıkça tekrarlanan teknik detaylar aslında şirket seçimini önemli kılmaktadır.

Allianz; Türkiye’deki faaliyetlerinin kökleri 100 yıla dayanan bir şirket olarak güven ve istikrar konusunda göz doldurmaktadır. Her Mevsim Sigorta’da aynı bakış açısı ve vizyon ile Allianz Sigorta’nın en bilgili, güvenilir ve istikrarlı temsilcilerinden biri olarak kaliteden asla ödün vermemektedir.

Geri Ödeyen Sigorta Fiyatlandırma Politikası Nasıldır?

Sıkça sorulan sorular, merak edilen konulardan biri de fiyatlandırmaların sigortadan sigortaya prosedür açısından genel bakış ve değerlendirmede değişkenlik gösterip göstermediğidir. Her sigorta şirketinin farklı bakış açılarıyla, birbirinden farklı fiyatlandırma ve ödeme politikaları olmakla beraber; Allianz genel kalitesinden, güven düzeyinin yüksekliğinden ve başarılı prosedür uygulamalarından dolayı yarattığı farkla ön plana çıkmaktadır.

Bu başarı ise bireysel tercihlerdeki haklı yükselişi beraberinde getirmektedir. Sigorta konusu bütünüyle güven kavramına dayandığı için ilk aranılan özellik, teminatı sağlayan şirketin güvenilirlik düzeyidir. Bu anlamda her zaman en iyilerle çalışmak size kendinizi daha iyi hissettirmekle kalmayıp, geri dönüşleri de daha verimli olacaktır.

Türkiye’nin en çok tercih edilen ve güvenilir markasıyla kendinizi ne denli huzurlu hissedeceğinizi düşünmenin pahası biçilemez. Bu açıdan fiyatlandırma kriterinde bu önemli detayı göz ardı etmemekte fayda bulunmaktadır. Bir diğer faktörde prosedürlerin sağlıklı işletilişi, hukuki hakların genişliği konularıdır.

Tüm haklarınızın en adilane ve kolay şekilde teslim edildiği, gereksiz bürokrasi yaratarak huzursuzluk yaşatmadan verilen sözlerin tam anlamıyla yerine getirildiği bir sistemin parçası olmak sizin için  en mutlu edici deneyim olacaktır. Her paketin ve planlanan sürenin kendine göre farklı birer dinamiği olmasından kaynaklı fiyatlandırma süreçleri de farklı olacağından, en sağlıklı bilgiler ve fiyat politikalarımız için sizleri web sitemizdeki iletişim numaramızdan arayarak bizlere ulaşmak üzere bekliyoruz.

Her Mevsim Sigorta ile yaptığınız işlemlerde ödemelerinizi İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti ve diğer pek çok bankanın kartıyla yapabilir, cazip paket seçeneklerimizden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Birlikte yapacağımız görüşme sonrasında makul prim seçenekleriyle sizin için hazırlayacağımız paketlerin konforunu yaşamak, ödeme kolaylıkları ve şirketimizin geniş vizyonuyla size destek olmak üzere hayat boyu, her mevsim yanınızdayız. Siz de Her Mevsim Sigorta’nın büyük ve güzel ailesine katılın ve “güvenle güvende” olmanın tadını çıkarın.

Geri ödeyen hayat sigortası nedir?

Geri ödeyen hayat sigortası planlanan süre sonunda, hayat kaybı olmadığı takdirde ödediğiniz tüm primleri size iade eden, hayat kaybı olması durumunda ise; güvence altına aldığınız sevdiklerinize primlerinizin toplamını ödeyen bir teminat türüdür.

Hayat sigortasına yatırılan para geri alınır mı?

Sigortalanma süresi bitiminde yaşam kaybı olmadığı ve sözleşmedeki tüm koşullar tamamıyla getirildiği takdirde, hayat sigortasına yatırılan primler toplamı geri alınabilir.

Hayat sigortası biriken para nasıl alınır?

Hayat sigortanızda biriken parayı, ancak belirlenen poliçe süresinin sonunda ve yaşam kaybı olmaması durumunda geri alabilirsiniz.

Hayat sigortası kaç yıl geçerli?

Hayat sigortası en az 12, en çok ta 20 yıl olarak planlanabilir. Fakat kişinin yaşı ve poliçe süresinin toplamı 75’i geçmemelidir.

Hayat Sigortası Cayma Hakkı

  • Sözleşmeden cayma hakkı kullanılabileceği bildirildikten sonra 15 gün içerisinde cayma imkanı mevcuttur.
  • Cayma hakkı hakkında bilgilendirme yapılmamış ise hak ilk primin ödenmesinden 1 ay sonra sona erecektir.
  • Cayma hakkı kullanıldığında vefat durumunda kredi borcunu mirasçılar ödemekle yükümlü olabilir.
  • Sözleşme alınan yöntemden daha ağır koşullar istenen bir başka yöntem ile cayma hakkı kullanılması istenemez.

Teminatlar