Mavi dalga yat sigortası için 7/24 teklif alabilir, sigortasını yaptırmak istediğiniz araçlarınızın özelliklerine göre prim hesaplaması yaptırabilirsiniz. Motorlu araçlar ve kişisel sağlık sigortaları için 2015 yılından bu yana profesyonel hizmetler sunuyoruz. Yat sahibi olanlar, acentemiz hizmetlerinden faydalanarak yatlarını güvence altına alabiliyor.

Ürünler bölümünde sunduğumuz hizmet seçeneklerimizi inceleyerek, mavi dalga yat sigortası genel ve özel şartlarını öğrenebilirsiniz. Her mevsim sigorta olarak, tüm araçlarınız ve kendiniz için sigorta seçeneklerini sunuyoruz.

Mavi Dalga Yat Sigortası Nedir?

Mavi dalga yat sigortası özel teknelerinizin, denizde, çekildiği yerde, her türlü doğal afetlere, dış etkenlere ve meydana gelebilecek hasar durumlarına karşı korunmasını sağlayan, güvence altına alan sigorta sistemidir. Mavi dalga yat sigortalarında, teknelerin teknik özelliklerine göre teklifler sunulur.

Yat sigortası allianz güvence seçenekleri ile yapılıyor ve mümkün olduğu kadar geniş kapsamlı olması sağlanıyor. Allianz mavi dalga sigorta acentesi olarak sunduğumuz hizmetlerde, teknelerin her zaman güvence altında olmasını sağlıyor.

Mavi dalga sigortası teknelerin denizde seyir halindeyken ya da çekildiği yerde deniz kazalarına, çeşitli tehlikelere karşı güvence altına almasını sağlıyor. Bunun için yatı bulunan herkesin yaptırmasında büyük fayda vardır.

mavi dalga yat sigortası

Tekne Sigortası Neleri Kapsar?

Mavi dalga yat sigortası ile tekneleriniz güvence altına alınıyor ve sigorta poliçesinde tüm kapsam alanları belirtiliyor. Sigorta yaptırmadan önce neleri kapsadığını sorgulayabilirsiniz.

Mavi dalga yat sigorta kapsamına giren hususla şunlardır:

 • Deniz kazası,
 • Fırtına, çarpma ve oturma riskleri,
 • Deprem ve yangın,
 • Yıldırım düşmesi, volkanik patlama,
 • Korsan saldırısı,
 • Makine kırılması,

Kişisel sorumluluk sigortası kapsamında da personel için ferdi kaza güvenceleri sağlanıyor. Seyahat sağlık sigortası yaptırarak, denizlerde her türlü güvenceyi sağlayabilirsiniz.

Yat Sigortası Zorunlu Mu?

Yat sigortası seyahat seyahatlerde teknenin ve tüm personelin güvencesini sağlıyor ve kanuni olarak zorunlu olan sigortalardan birisi değildir. Tekne sigortası mavi dalga kapsamında yapılıyor ve yaptırmayanlar için herhangi bir cezai yaptırımı bulunmuyor. Otomobil sigortası sağlık gibi tüm sigorta seçeneklerini sunuyoruz.

Araçlarda zorunlu olan trafik sigortası, yatlarda zorunlu değildir. Ferdi kaza sigortası gibi isteğe bağlıdır ve özel sigortalar arasında yer alıyor. Nakliyat sigortası yat çekimi, indirilmesi gibi çeşitli kapsamlara sahiptir. Sigortaların kapsamları hakkında acentemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mavi Dalga Yat Sigortasından Kimler Faydalanabilir?

Allianz sigortanın sunmuş olduğu sigortaların her birisinden faydalanabilecek kişiler farklı olabiliyor. Elze acentesi olarak sunduğumuz hizmetlerimizde de yat sigortası seçeneklerimizden, bağlama limanı ve marinası Türkiye’de olan yat sahipleri faydalanabiliyor.

Elze sigorta seçeneklerinin çok kapsamlı olması, isteyen herkesin her türlü işlem için sigorta yapmalarını sağlıyor. Karlılık sağlayan sigortalar, mal ve can güvenliğini her zaman güvence altına alıyor. Allianz Türkiye sigortacılık sektörünün en önemli firmalarından birisidir.

Acente hizmetlerimizle, teknelerinizi her zaman güvence altına alıyor, yaşanacak olumsuzluklarda maddi kayıplar yaşamanızı önlüyoruz. Allianz Türkiye profesyonel çalışmalarımızla, isteyen herkesin sigorta paketlerinden faydalanmasını sağlıyor.

Mavi Dalga Yat Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Allianz Türkiye profesyonel acenteler aracılığı ile herkese güvenilir hizmet seçenekleri sunuyor. Profesyonel kadromuzla, ihtiyaç duyduğunuz her türlü sigortayı hemen yapıyor ve sigorta şartlarından faydalanmanızı sağlıyoruz. Profesyonel acenteler ile görüşmeler yaparak tekneleriniz için risk sigortasını yaptırabilirsiniz.

Türkiye profesyonel sigorta firmaları, mavi dalga yat sigortalarının yapılabilmesi için talep formunun doldurulmasını istiyor. Sitemizde yer alan talep formunu doldurarak teklifleri hemen alabilirsiniz. Türkiye profesyonel acenteler arasında yer alıyor ve birkaç adımda teknenizin sigortasını yapıyoruz.

2023 yılı allianz fiyat tarifelerine göre tekliflerimizi sunuyoruz. 2023 yılı allianz Türkiye fiyat tarifeleri, araç ve sigorta türlerine göre değişiyor. Acentemiz 2023 yılı allianz Türkiye profesyonel hizmetleri ile tüm müşterilerine en güvenilir hizmetleri sunuyor.

Tekne Sigorta Primleri Nasıl Belirleniyor?

Kasko sigortası yaptırılacağı zaman araçların ya da gayrimenkullerin rayiç bedelleri hesaplanıyor. Acenteler Türkiye genelinde yapılacak sigortalar için prim belirlemeyi, sigortanın özelliklerine göre yapıyor.

Tekneler için yapılacak sigortalarda primler şu kriterlere göre belirleniyor:

 • Teknenin yaşı,
 • Teknenin modeli,
 • Yapım tarzı,
 • Kullanım amacı,
 • Sürat limiti,
 • Bağlama yeri,

Profesyonel acenteler Türkiye limanları ve denizlerine göre prim hesaplaması yapar ve tekliflerini sunar. Tekne sigortaları için gerekli bilgileri vererek hesaplama yaptırabilirsiniz. Mavi dalga yat sigortası teknenin yaşına göre yapılır ve rayiç bedeli göz önünde bulundurulur.

Tekne Hız Kapasitesi Sigorta Primini Etkiler Mi?

Tekneniz için kasko ya da diğer sigortaları yaptıracağınız zaman hesaplama kriterleri içerinde hız kapasitesi yer alıyor. Türkiye sigorta acentesi olarak sunduğumuz hizmetlerde, tekneler için prim hesaplamalarını yaparken hız kapasitesine dikkat ediyoruz. Yüksek hızlı tekneler için risk oranı yüksektir ve bazı kısıtlamalar uygulanabiliyor. Sağlık sigortası tekne personelleri ve teknede seyahat edecek herkes için yapılıyor.

Mavi Dalga Yat Sigortası Süresi Ne Kadardır?

Mavi dalga yat sigortası yaptırmak isteyen müşterilerimize genelde bir yıllık sigorta yaptırmalarını öneriyoruz. Acenteler müşterinin talebine göre en fazla bir yıl olacak şekilde, aylık, 3 aylık ya da 6 aylık gibi farklı dönemler içinde tekne sigortası yapabiliyor.

Tekneler için yapılan deniz risk sigortalarında bazı istisnai durumlar olabiliyor. Bu istisnai durumlar, savaş riski, teknenin kazaya uğraması gibi durumlardan oluşuyor. Sağlık sigortalarını da tekne sigortaları gibi bir yıllık ya da farklı süreler için yaptırabilirsiniz.

Sigorta Süresinin Başlangıcı ve Sonu

Sigorta aksi konuşulup kararlaştırılmadıkça poliçede belirtilmiş olan tarihte öğlen saat 12:00’de başlar. Aynı şekilde poliçede belirtilmiş olan tarihte öğlen saat 12:00’de son bulur. Her iki durumda da yatın bulunduğu yer saati dikkate alınır.