Moral destek sigortası gelecekte yaşayabileceğiniz kanser teşhisi durumunda size nakit para olarak destek sağlar. Moral destek sigortasının sağladığı maddi destek ile normal sigorta kapsamına girmeyen ve bedellerinin karşılamadığı daha yüksek bedelli ve daha etkili ilaç ve tedavilere ulaşabilirsiniz.

Moral Destek Sigortası Neler Sağlar?

Başınıza gelebilecek olan kanser hastalığı durumunda Alliaz Moral Destek Sigortası devreye girer. Kanser normal şartlarda hesaba katılan bir risk olmadığı gibi bu tür bir duruma genellikle bir bütçe ayırmayız. Zaman zaman üst gelir seviyesinde olanlar için bile maddi sıkıntılar doğurabilecek ciddi rakamlar görülmektedir.

Bu tür bir risk çok öngörülebilir değildir. Çünkü ailenizde bir kanser geçmişi olmasa dahi günümüz beslenme ve hayat şartları nedeni ile her yaşta hızla artarak görülebilmektedir. Her geçen günde bu risk hızla artmaktadır. Bu riske karşı da hazırlıklı olunması mutlaka gerekmektedir. Allianz moral destek sigortası ile bu riske karşı mümkün olduğunca hazırlıklı olur, maddi ve manevi olarak rahat bir şekilde tedavinize odaklanırsınız. Bu kanser sigortası moral destek sağlar. Yüksek moral her hastalığın ilk ve en önemli ilacıdır.

moral destek sigortası

Kanser teminatı ile toplu maddi destek alırsınız ve finansal ihtiyaçlarınızı riske atmamış olursunuz. Kanser günümüzün en yaygın tehlikeli hastalıklarının başlarında yer almakta ve ancak erken teşhis ile tedavi edildiğinde tedavisi başarılı olabilmektedir.

Allianz bu tehlikeli ve ciddi durumu aşabilmeniz için destek sağlar. Moral destek hayat sigortası, kanser teşhis konulduğu anda toplu nakit para desteği sağlar, hali hazırda çok yüksek olan tedavi ve ilaç giderlerinin üstesinden gelinmesine yardımcı olur. Diğer sahip olduğunuz özel sağlık sigortaların karşılamadığı kanser tedavisi harcamalarında sizin en büyük destekçiniz olur.

Kanser Nedir?

Normalde vücudumuzdaki sağlıklı hücreler bölünebilirler, sadece kas ve sinir hücreleri bölünemezler. Ölen hücrelerin yenilenmesi ve yaraların iyileşmesi için bu yeteneği kullanırlar. Bebeklikten itibaren ilk yıllarda hücreler daha hızlı bölünürken, ilerleyen yaşlarda bu hız yavaşlar. Normalde şartlarda hücrelerin bu bölünme yetenekleri sınırlıdır ve sonsuz sayıda bölünemezler. Her hücrenin canlı oldukları süre boyunca belli sayıda bölünebilirler.

Sağlıklı bir hücre belli bir sayıda bölünerek çoğalır ardından ölür. Bu apoptosis yani hücrenin programlı ölümü olarak adlandırılır. Normal şartlarda insan vücudunun sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için hücrelerin büyümesi ve bölünmesi gereklidir. Bazen bu süreç bozularak raydan çıkar, vücut yeni hücrelere ihtiyaç duymadığı halde hücreler kendi başlarına bölünmeye devam eder.

Bunun nedeni hücredeki DNA yapısının bozularak Kansere dönüşmesidir. Kanserli hücreler kontrolsüz bir şekilde bölünmeye başlar ve çoğalırlar. Bu hücreler zamanla ciddi büyüklükte kütlelere dönüşür veya tümör oluştururlar. 100’den fazla çeşidi olmakla beraber erken teşhis edilmeyip hızlıca tedaviye başlanmadığı takdirde ciddi rahatsızlıklara hatta ölüme sebebiyet verebilir.

destek sigortası moral

Kanser Tedavi Masrafları

Her gün yaşam şartları daha da zorlaşmaktadır gelir düşerken giderler hızla yükselmektedir. Kanser tedavisi erken teşhis ve tedavi gerektirdiği gibi tedavi yöntemleri ve ilaç masrafları da çok yüksektir. Bu bedelleri ödemek normal hayattaki diğer giderlerimize eklendiğinde bütçemizi ciddi şekilde sarsabilir.

Allianz moral destek sigortası, kanser tedaviniz ve kullanmanız gereken ilaçları satın alabilmeniz için gereken maddi desteği sağlayarak, gündelik harcama ve giderlerinizin aksatmamasına yardımcı olur. Allianz moral destek sigortası ile kanserle mücadelede en önemli şey olan moraliniz, maddi sıkıntılar nedeni ile bozulmaz. Siz ödeme güçlükleri içinde sıkıntı çekmezsiniz. Tedavisi bir diş tedavisi gibi nispeten düşük rakamlar içerisinde yapılabilecek bir tedavi kesinlikle değildir.

özel sağlık sigortası bireysel bankası yapı kredi

Allianz Moral Destek Sigortası Fiyatları

Allianz moral destek sigortası esnek fiyat seçenekleri ile her bütçeye uygun seçenekler sunar, ödeyeceğiniz prim tutarı, seçeceğiniz teminat limitine göre değişiklik gösterir. Sigortalı olduğunuz süre boyunca, Türkiye’nin her yerindeki 2000’i aşkın Allianz Sağlık Sigortası anlaşmalı sağlık kurum ve kuruluşlarından hizmet alabilirsiniz.

Belirlenen fiyat indirimlerinden kimlik numaranızla ya da sigorta kartınız ile anında yararlanabilirsiniz. Allianz moral destek sigorta süresi dâhilinde ve poliçe maddelerindeki bekleme süresinin tamamlanmasının ardından kanser hastalığı teşhisinin konması durumunda tarafınızdan seçilen plan dâhilinde sabit tazminat ödenmesini kapsar.

Sıkça Sorulan Sorular

Kanser; belli nedenlere bağlı olarak değişime uğramış hücrelerin geniş ya da dar bir alanda kontrol dışı hızla büyüyerek çoğalmaları sonucu ortaya çıkan bir hastalık türüdür. Bu hastalığa dair teşhis konulan sigortalıya teminatının kapsamı oranında tazminat ödemesi yapılmasını garanti eder.

Sigortalanmadan kanser teşhisi konulması halinde kanser teminatı yapılamamaktadır. Teşhisin detayları; Moral Destek Sigortası Hususi Koşulları Tazminatın İfası Maddesi’nde belirlenmiş evraklarla belgelendirilmelidir.

Yayılıp giderek kötüleşmekte olan tümörler veya histopatolojik bakımdan prekanser olarak belirlenen hastalıklar, bu teminat türü kapsamında değildir.

Teşhisin konulabilmesi ve sigortaya konu edilebilmesi için gereken belge ve veriler, tazminin koşulları ve diğer kapsamlı bilgiler, Moral Destek Sigortası Hususi Koşulları’nda belirlenmiştir.

Birinci sene teminat başlanıcından itibaren 90 gün içerisinde gelişen ve teşhisi konulan durumlar, teminat kapsamında bulunmamaktadır.

Türkiye genelindeki tüm Allianz Sağlık Sigortaları acentelerinden ve tüm Yapı Kredi Bankası şubelerinden Moral Destek Sigortası yaptırabilirsiniz. Bu sigorta hakkında daha bilgi için bizi arayın.