Bireysel emeklilik sigortası ürünleri iş hayatı sonrası emeklilik hayatına giriş yaptığınız dönem için aylık ödeme döngüleriyle önceden birikim yapmanızı sağlayan yardımcı bir yapı ve katkı sistemdir. Aslında bireysel emeklilik nedir sorusunun en açıklayıcı yanıtı olarak; hayatımız boyunca sorumlulukları içinde çalışıp çabaladığımız, hayat döngüsü içerisinde birçok sorumluluğun üstesinden geldiğimiz ve sürekli geleceğe yatırım ve yarınlara katkı yapmak zorunda olduğumuz için, belli bir dönem de hayatı kaçırmış olmamızın telafisidir diyebiliriz.

Bu açıdan emeklilik dönemi aslında yaşadığımız binlerce günü sonrası altın dönemimiz olmaktadır. Hayatımızda bütçe yönetim ve bütçe yönetim konuları dışında hayallerimiz de önemlidir. Bu altın dönemi geçirirken hayat koşullarıyla rahat mücadele edebilmenin yanı sıra bütçemize dair hesaplama yapmaksızın, dış etkenlerden daha az etkilendiğimiz, yoğun çalıştığımız dönemlerde aklımızda kalan ve yapamadığımız şeyleri yapabiliyor olmanın rahatlığını yaşayıp, kendimize yatırım yapabiliriz.

bireysel emeklilik sigortası

Özetle, bu dönem; içerisinde umut bulunan bir dönemdir, layığıyla yaşamak için bugünden hazırlık yapmak önemlidir. Hali hazırda sigortalar zaten hayatımızın garantörleri olarak önemli ölçüde yük alırken, bunun bir “yarınlar destekçisi” haline dönüştürülmesi konuyu daha da çekici hale getirmektedir.

Hayallerimize hesap olmaksızın katkı sağlayan, yarınlarımıza yatırım olan bir yardımcıya sahip olmak, hak ettiğimiz bu güzel zamanların hazırlığını erken yapmak, sevdiklerimizle daha konforlu zaman geçirmemizi ve geçmiş dönemlerdeki hayallerimizi gerçekleştirmemizi sağlayacak önemli bir ve sorumluluk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüz koşullarına göre de BES sigortalar sisteminde katılımcı olmak aylık devlet katkı payı bu konuyu daha ilgi çekici bir haline getirmektedir. Yarınlar için mükemmel olan bu sisteme dahil olmak, gelecekte hesap yapıp düşünmeden yaşamak için web sitemizdeki bilgi al butonunu tıkla ve bizimle iletişime geç. Devlet katkısı artısı ile bugünün küçük ödeme ve primleriyle yarının güzel günlerini şimdiden biriktirip katkı yapmanız için, Her Mevsim Sigorta her mevsim yanınızda.

Bireysel Emeklilik Sigortası ve Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Sorulan Sorular

Bu konuda bilgi vermek gerekirse; bireysel emeklilik sigortası hayatınızın uygun bir döneminde sisteme giriş, aylık ödeme yaparak, planlanan süre sonunda emeklilik maaşı ya da toplu para aldığınız dönemi ifade eder. Hayatımızın her anında sevdiklerimiz ve gelecekteki hayallerimiz için mücadele ederiz.

Tek gayemiz rahat ve huzurlu bir emeklilik dönemine katkısı olan eylemler gerçekleştirmektir. İş ve çalışma yıllarımızda zaman yaratıp gerçekleştiremediğimiz her düşümüz, emeklilik dönemi için bir yadigardır.

Emeklilik Sistemi

Yorucu ve stresli hayatı sonrası gelen bu denli güzel bir dönemi maddi olarak ta rahat geçirmek hepimizin hakkı olmakla birlikte, bununla ilgili çaba gösterilmesi de şarttır. Sigorta kavramına genel bakış, ürünler, planlama araçları, poliçe bilgi ve dengeleri ile ödeme koşulları açısından; tamamıyla sizin imkanlarınıza ve tercihlerinize göre belirlenebildiği için, esnek yapı ve konumuyla sizi asla zorlamadan güzel bir gelecek vadetmektedir.

BES sigortaları genel bakış itibariyle bir güvenlik ve yatırım sistemidir. Yarınlara güvenle bakmamızı sağlarken diğer yandan %30 oranındaki devlet katkısı ile de çok cazip bir hale gelmektedir. Örnek bir bilgi ve basit bir hesaplama ile devlet 100 TL BES ödeme miktarı için katılımcının adına 30 TL daha prim ödeyecektir.

Katılımcı sigortalıların Bilgi almak istediği konulardan biri de toplu parayı bireysel emeklilik sistemi düzeninde nasıl alabildikleri yönündedir. Katılımcı sigortalı planlanan ödeme süresi sonlanma tarihinden itibaren, şayet tüm koşullar da sağlanmışsa arzu ettiği takdirde parasını toplu olarak ta alabilmektedir.

Ayrıca bireysel emeklilik sigortası süresi dolduğunda şayet dilerseniz çalışmaya devam edersiniz, bireysel emeklilik keyfini sürerken çalışma hayatınızı da devam ettirebilirsiniz. Her sigorta bireysel emeklilik koşullarına sahip değildir.

Bu yaşam sigortası türünün kendine has dinamikleri olduğundan tamamen geleceğe yönelik çalışır. Yarını bugünden hesap edip, yarın hesap etmeden yaşamak için, bireysel emeklilik sigortaları sistemine dahil olup hayatınızın en akıllıca yatırımını yapın.

bireysel emeklilik sistemi

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne Sigortacılık Açısından Genel Bakış

Dünya genelinde çok tercih edilen sistemlerden biri olarak bireysel emeklilik kavramı karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda çok farklı bilgi ve uygulamalar olsa da, bütçenizi sarsmayan küçük ödeme ve primlerle geleceğe yatırım yapmak ve güzel zamanlar için hazırlıklı olmak paha biçilemez bir duygudur.

Geleceğin tüm neşesi ve güzellikleriyle gelmesi için erken davranıp yarınlar için fedakarlık yapmak doğru olacaktır. Ülkemiz kanun ve uygulamalarına göre devlet güvencesinde emeklilik uygulaması olmakla beraber, koşullardan dolayı çoğunlukla emekli maaşları kişilerin hayatını idame ettirebilmesi için yeterli olamayabilmektedir.

Yani devlet güvencesindeki sigorta emeklilik maaşı getirisi yeterli olmadığı için mutlaka bir katkı ihtiyacı duyulmaktadır. Bu nedenle bireysel emeklilik sistemine dahil olmak yapılacak en akıllıca işlerden biri olabilir.

Üstelik bu konuda BES Sistemi Türkiye’deki güzel bir uygulama ile aylık devlet katkısı imkanı da barındırmaktadır. Devletin bu katkı sistemi oldukça cazip olmakla birlikte, bir anlamda yaptığınız yatırımı katlaması yönünden de büyük bir artıya sahiptir.

Emekli hayatınızdaki zamanlarda hesap etmeksizin yaşamak, koşulların daha da iyileştirilip maddi anlamda daha güçlü yarınlarda olmak gayreti ile günümüzde geleceğe yatırım için çok sayıda katılımcının bireysel emeklilik sistemlerine dahil olduğu görülmektedir. Bugünlerimizdeki her katkı geleceğe katkı demektir. Her Mevsim Sigorta ile geleceğinize bir hediye verin.

Bireysel Emeklilik Sigortalar Sistemi Ödeme Primleri Kaç TL den Başlar?

BES sigorta uygulamaları hesap ve fiyatlandırmaları paketin içeriğine ve sigorta şirket ve kuruluşları ayrıca ürünleri bakımından farklılık göstermektedir. İyi bir yatırım aracı olsa da birlikte çalışılan sigorta şirket ve kuruluşunun sağladığı bilgi, kanun ve kurallara uyum durumu, ve işleyişteki düzen ve hassasiyeti, sağladığı olanaklar çok önemlidir.

Sistemin mükemmel yapı ve konumuna ek olarak devlet katkısı avantajından da yararlanmak, ödeme hesap ve takiplerinizi internet ve bankacılık uygulamalarından, Yapı Kredi Bankacılık, İş Bankası, Garanti Bankası, Deniz Bankacılık Aş. ve mobil uygulamalar ve mobil dışında atm cihazları ve diğer pek çok banka kanalı ile yapabilirsiniz.

Merak edilen sorular talep formları, tüm sigorta ürünleri, sisteme katılımcı olabilmek ve BES hakkındaki tüm bilgi ve detaylar, sistemin hayatınıza sağlayacağı katkı hakkında detaylı görüşmeler için internet sitemizdeki iletişim numaramızdan ulaşmanızı bekliyoruz. Web sitemizi , seçeneklerimizi incele ve mükemmel hizmetlerimizden yararlanarak, Her Mevsim Sigorta ailesinin bir parçası ol.

Bireysel emeklilik sigortası Nedir?

Bireysel emeklilik sistemi planlama yöntemi ile bireysel emeklilik sigortası; aylık düzenli prim ödemeleri yapılan sigortalılık döneminin sonlanmasının ve gerekli koşulların sağlanmasının ardından sigortalının aylık maaş ya da toplu para şeklinde ödeme almasına yarayan özel bir emeklilik sistemidir.

Bireysel emeklilik sigorta mıdır?

Bireysel emeklilik sistemi sigorta ve bireysel emeklilik kavramları her ne kadar sigorta sisteminin bütünü içinde birer yapı olsalar da birbirinden farklı dinamikleri olan kavramlardır.

Bireysel emeklilik sistemi 10 yıl sonra ne kadar para alırım?

Bireysel emeklilik sisteminde en az 10 yıl kalmak ve 56 yaşı doldurmak kaydıyla, sistemden emekli olabilir, birikimlerinizi toplu şekilde ya da aylık ödemeler düzeninde alabilirsiniz.

Teminatlar