Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası teminat kapsamında bulunan özel sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler, diğer sağlık kurumları ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nda ortaya çıkan muayene, tedavi, bireysel bakım giderleri ve diğer ek giderleri ödemeden sağlık teminatı yaptırarak hayatınızı kolaylaştıran bir poliçe türüdür. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun gerçekleştirdiği ödeme sınırının üzerindeki rakamları tamamlayarak bütçenize mükemmel bir katkı sağlar.

Günden güne artan tedavi ve sağlık harcamaları hem bütçemize yük olmakta hem de gelecek açısından endişeli ve güvensiz hissetmemize neden olabilmektedir. SGK ya da hususi kurumlarda ek ücret detayına takılmadan özgürce bireysel sağlığınıza odaklanmanız için bu sigorta türünün teminatı ile Her Mevsim Sigorta yanınızda.

allianz tamamlayıcı sağlık sigortası

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İle Muayene Bakım ve Tedavi Uygulamaları

Alınan son verilere göre Türkiye Sigorta Birliği (TSB) açıklamasında yer alan bilgi, 2021 yılı itibari ile ortalama 2 milyon 452 bin olan özel sağlık sigortalı sayısı 2023 yılı sonrası 3 milyon 600 bin civarı bir rakama çıkarken, Allianz tamamlayıcı sağlık sigorta yaptıran sayı ise bu iki dönem aralığında ortalama 2 milyon 192 binden 3 milyon 84 bin civarı bir rakama ulaşmış durumda.

İnsanoğlu yaşadığı müddetçe güvenlik duygusunu hep en güçlü şekilde yaşamak istemiştir. Hatta insanın en güçlü duygusudur güven duyma hissiyatı. Modern zamanların en önemli olgularından biri haline gelen sigorta olgusu da bu duygunun bir tezahürü olarak gelişmiştir. Hayatta her olumlu ihtimalin varlığı kadar, olumsuz olanların da varlık ihtimali yüksektir. Hiçbir önlem almamak ise ciddi bir risk.

Günümüzün akılcı düşünce yapısı ile bireysel sigorta kavramı birbirine sıkı sıkıya bağlıdır. Hayatın tüm getirilerine önceden hazır olmak; hem huzurlu olabilmek, hem de duygusal rahatlık hissi açısından mutluluk verir. Hastaneler genel anlamda endişeyle baktığımız yerler olsa da, bize sağlığımızı yeniden teslim etmeleri açısından önem arz ederler.

Karşılaması gün geçtikçe zorlaşan tedavi ve bireysel bakım giderlerinin anlaşmalı hastaneler ve anlaşmalı kurumlar sayesinde hayatımızın içinde garantide olduğunu bilmek bize huzur verecektir. Bireysel tedavi sigortası sahibi olduğunuzda sosyal  güvenceniz ile sağlık masraflarınızın üzerinde kalan kısım poliçe teminatı tarafından karşılandığından süreci tamamlarsınız ve bu size herhangi bir yük oluşturmaz.

Hastanesi, eczanesi derken ülkemizdeki yüksek sağlık giderleri düşünülünce, ödenilen yıllık tamamlayıcı sağlık sigortanız bütçenizde harika bir karlılık oluşturacaktır. Ek ücret ödemeden limitsiz sağlık hizmeti almanın konforunu hak ediyorsunuz.

Doğum ve diş gibi sıklıkla tercih edilen teminatlardan diş; anlaşma kapsamında değilken, doğum kapsam dahilinde ve geçerlidir. Yeni bir bebek sahibi olmanın maliyetinin yüksek olmasından kaynaklı bu sigorta türünü yaptırmak çok akıllıcadır.

Bebeğinizle yeni bir hayata merhaba derken, masrafları hiç düşünmeden, yalnızca en değerli varlığınıza odaklanın diye Her Mevsim Sigorta yanınızda olacak.

Anlaşmalı Hastaneler ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları Kapsamında Network Konusu

Network kısaca; Allianz anlaşmalı hastaneler ve bireysel sağlık sigortası anlaşmalı özel sağlık kurumları listesidir. Başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin tüm şehirlerindeki önemli özel sağlık kurumlarıyla anlaşma kapsamında olduğu için Allianz Sigorta çok geniş bir network ile güçlü bir yapıya sahiptir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası Allianz sigorta Network yapısının içindeki güçlü anlaşma ve kontrat düzeniyle günden güne genişlemekte olan network ile Türkiye’nin en tercih edilen ve güvenilir sigorta şirketi olmaya devam etmektedir.

Özel sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler, Allianz Sigorta için çok hassas bir konudur. Konusunda en iyi sağlık kuruluşlarıyla çalışmak, anlaşmalı hastaneler ve onların kalitesi Allianz Sigorta’nın sektördeki farkı olmaktadır.

Allianz Tamamlayıcı Hangi Hastanelerde Geçiyor?

Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası Tüm Sosyal Güvenlik Kurumu hastanelerindeki sağlık giderlerinizin ek ödemelerini ve anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarındaki ek ödemeleri karşılamaktadır.

Başlıca Anlaşmalı Hastaneler

  • Ankara Medical Park Hastanesi,
  • Ankara Dünya Göz Hastanesi,
  • Koru Ankara Hastanesi,
  • VM Medical Park Ankara Hastanesi,
  • İzmir Gazi Hastanesi,
  • İzmir Dünya Göz,
  • İstanbul Medicana Bahçelievler Hastanesi

gibi Türkiyede yer alan tüm şehirlerdeki yüzlerce kaliteli sağlık kurumu anlaşmalı olarak, tedavi ve diğer sağlık süreçlerinizde sizlere hizmet vermek üzere Allianz Sigorta geniş network güvencesi ile yanınızdadır.

tamamlayıcı sağlık sigortası

Hastaneler, sağlık kurumları ve tüm olanaklarıyla hayatınıza huzur katmak üzere kusursuz bir sigorta hizmeti vermek üzere Her Mevsim Sigorta burada sizleri bekliyor olacak. Her Mevsim Sigorta’da bunun bir uzantısı olarak en güvenilir olan ile çalışmayı kendine ilke edinip, en iyi fiyatlarla en kaliteli olmayı etik ilkesi haline getirmiş ve kaliteden asla vazgeçmeden müşterilerine mükemmel hizmet vermekte ve bu sebeple tercih edilmektedir. Bu ürünün ayrıcalıklarından Her Mevsim Sigorta farkıyla yararlanmak için hemen bizlerle iletişime geçin.

Allianz Sağlık Sigortasın’da Fiyatlandırma Politikası Nasıldır?

Özel sağlık sigortası kişinin hayatına ciddi anlamda konfor ve güven getiren bir uygulamadır. Aslında bu açıdan bakıldığında ödenilen miktarın kişiye fazlasıyla geri döndüğü söylenebilir. Çünkü insanın kendini güvende hissetmesi dünyanın en değerli duygusudur.

Özel sağlık sigortası fiyat politikalarına bu noktadan bakmak çok doğru bir yaklaşım olacaktır. Hayatımızda ne kadar çok gereksiz ya da önceliği düşük olan şeye ücret ödediğimizi düşündüğümüzde; geleceğimize, sağlığımıza ve güvenliğimize yatıracağımız paranın aslında çok da büyük olmadığını fark edebiliriz.

Sağlık sigortası anlaşmalı kurumların geniş ağı ile ülkenin neresine giderseniz gidin güvende olacağınızı bilmeniz de ayrı bir özgürlük ve paha biçilmez bir değerdir. Sağlık sigortası genel anlamda zaten bir güvence iken, bunun tamamlayıcı bir uygulama ile taçlandırılması ayrıca mükemmeldir.

SGK kapsamındaki hastaneler ya da SGK dışındaki anlaşmalı hastaneler network kapsamında olduğundan, tamamlayıcı sigortanız size hem özel hem de SGK bakımından masraflara yansıyan ek giderleri karşılayacak ve cebinizi rahatlatacaktır. Çok farklı kapsamlarda teminat çeşitleri olmakla birlikte, başlangıç düzeyinden süresiz noktaya kadar alternatifler mevcuttur.

Bu noktada da fiyatlandırmalar farklılık gösterebilmektedir. Allianz tamamlayıcı sigortalı güvencenin paha biçilmez rahatlığı ve huzur hissi bir yana, fiyatlandırmalar her şirketin politikası gereği farklı olabilmektedir.

hastanesi özel tedavi bakım anlaşmalı hastaneler oku

Ayrıca sigortanın içeriği de fiyatlandırmadaki bir diğer önemli unsurdur. Her Mevsim Sigorta en uygun fiyat seçeneklerini sizlere sunmakta ve bütçenize katkı sağlamaktadır. Kaliteli hizmet anlayışımız, etik değerlerimize sıkı sıkıya bağlı oluşumuz ve yılların getirdiği tecrübemizle size hizmet vermek için sabırsızlanıyoruz. Size özel fiyat politikamız, bireysel ya da aile sigortası çeşitlerimiz ve limitsiz güvenle daima yanınızda olacağız.

Hafta içi ve cumartesi günleri 09.00-18.00 saatleri arası bize ulaşılabilir. Her Mevsim Sigorta bilgili personeli, kaliteli hizmet anlayışı ile sigortacılığın parlayan yıldızı olarak sizleri de büyük ailesine katılmak üzere heyecanla bekliyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Allianz Fiyatlar Ortalama Kaç TL?

Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası teminatın içeriğine ve kapsamına göre değişiklik gösterebildiği için kesin bir fiyatlandırmanın görüşme yapılmadan belirlenmesi imkansızdır.

2023 yılı itibari ile belirlenen fiyatlar önceki yıllara oranla %25 daha fazla olabilmektedir.

Belirlenen fiyatlar kapsamında %25 katılım payı uygulaması olabilmekte listede yer alan bazı anlaşmalı sağlık kurumlarında yer alan sigorta şirketlerinin ise tedavi masraflarının %75’ini ödemesi gibi bir oran söz konusudur. Sigortalı ise %75’in geriye kalan %25’lik kısmını hastaneye ödeyebilir.

Ek Hizmetler Nelerdir?

Tamamlacıyı sağlık sigortasında verilen ek hizmetlerden sağlık tarama (Check up) hizmeti 1 defalığına mahsus bir şekilde limitsiz olarak verilmektedir. Psikolojik destek ve diyetisyen paketi de 1 defalık olacak şekilde limitsiz hizmet şeklidir. Hizmetlerin ödeme oranı %100’dür.

Diyetisyen ve psikolog hizmeti sesli, görüntülü veya yazılı bir şekilde “Vivy” mobil uygulaması üzerinden kullanılabilmektedir. İlk kullanım sonrası randevularda psikolog ve diyetisyen görüşmeleri indirimli olarak planlanabilmektedir.

Güncel fiyatlandırmalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar Neyi Karşılamaz?
  • Neleri Kapsar?

Yatarak tedavi, günübirlik ayakta tedaviler, ameliyat, tıbbi malzeme, evde bakım, ambulans ve suni uzuv ile birlikte 12 ay bekleme süresi olması koşuluyla doğum teminatlarını da kapsayabilmektedir.

  • Neyi Karşılamaz?

Sigorta işlemi yapılan kişinin hali hazırda var olan rahatsızlığı kapsam dışında kalacaktır. Ayrıca kişinin güvencesinin aktif olmaması durumunda da tamamlayıcı sigorta kapsam dışındadır.

Günümüz dünyasında belki de hiç olmadığı kadar sigorta teminatı gücüne ihtiyaç duymaktayız. Bu anlamda hayatımız ve sevdiklerimizin konforu, güvenliği için tamamlayıcı sağlık sigortası ve anlaşmalı sağlık kurumu kavramları; muayene, tedavi ve diğer bireysel sağlık, tetkik ve takipleriniz için büyük önem taşımaktadır. Allianz Sigorta bünyesindeki sağlık anlaşmalı hastaneler sayıca çok fazla olduğu için özgürce ve kısıt olmaksızın bulunduğunuz her şehirde sağlığınızla ilgilenebilirsiniz.

Allianz özel sağlık sigortası ürünümüz ile ilgili bize ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


Sık Sorulan Sorular

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Allianz Sigorta ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarının talep ettiği ek ücretleri konu eder. Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Yatarak Tedavi (Ameliyat, Günübirlik Tedaviler), Suni Uzuv, Tıbbi Malzeme ile Evde Bakım ve Ambulans teminatlarından faydalanabilirsiniz. Tercih edilmesi durumunda Ayakta Tedavi ve/veya 12 ay bekleme süresi olması kaydıyla Doğum teminatlarını da poliçenize ekletebilirsiniz.

(Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sadece SGK tarafından kapsama alınmış olup Genel Sağlık Sigortasına sahip olan kişiler için geçerlidir.)

3 yıl süreyle Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı kesintisiz olarak devam ettirmeniz halinde, Ömür Boyu Yenileme Garantisi hakkına sahip olabilirsiniz. 3 yılın sonunda, sigortalı sağlık durumu esas alınarak değerlendirme yapılır. Değerlendirme sonucuna göre koşullar uygunsa Ömür Boyu Yenileme Garantisi hakkı verilir.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi hakkı kazanıldıktan sonra, bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortanıza ek prim uygulanmamaktadır. Hasarsızlık indirimi uygulaması ise giriş kademesi (1. kademe) ve 7 adet indirim kademesiyle birlikte toplamda 8 kademeden oluşur. İlk defa sigorta yaptıracaksanız veya başka sigorta şirketinden Allianz’a transfer olduysanız uygulamamız giriş kademesinden başlar.

Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, anlaşmasız kurumlarda tedavi olmak isteyen kişilerin ayakta tedavi giderlerini karşılamaz. Yatarak tedavi giderleri ise anlaşmasız kurum teminat ve limitleri doğrultusunda karşılanır.

Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na doğum teminatı eklemiz durumunda, gebelik ile ilgili giderlerinizin karşılanabilmesi için 12 ay bekleme süresi bulunur.

Hayır, bireysel TSS poliçenizde ayakta tedavi teminatı olması gerekir.

Poliçeniz kapsamında teminatlarınıza ilave olarak sunulan Check-up, Diyetisyen, Psikolojik Destek ve Diş Bakım hizmetlerimizden yararlanmak için Allianz’ım mobil uygulaması üzerinden veya direkt 0850 399 99 99 nolu Allianz Müşteri Hizmetlerine ulaşıp anlaşmalı kurumlarımızdan randevu oluşturabilirsiniz.

Hayır, Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda günlük muayene sınırı bulunmamaktadır. Poliçenizi yaptırdıktan sonra bir yıl boyunca toplam 10 muayene hakkınız mevcuttur.

Evet, muayeneniz sonrasında doktorunuzun sizi farklı bir branş doktoruna yönlendirmesi halinde, yapılan işlem ikinci muayene olarak değerlendirilir.

Evet, Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda yatarak tedavi kapsamındaki tüm işlemleriniz, fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ilgili tüm giderler, yatarak tedavilerde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kırmızı alan durumları hariç olmak üzere giderler sigortanız başladıktan 3 ay sonra kapsama alınır.

Bireysel TSS ürünleri, geniş kapsama sahip sigorta ürünleri içerisinde yer alır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan 15 günlük ile 64 yaş (dahil) aralığındaki herkes faydalanabilir.

15 günlük ile 5 yaş arası çocuklar, en az bir ebeveynin de sigortalanması durumunda sigortalanabilirler. 6-17 yaş arası çocukların, ebeveynleri olmadan ve tek başlarına sigortalanma talepleri olursa sigorta ettiren kişinin 18 yaş ve üzerinde olması halinde, talep değerlendirmeye alınır.

Hayır, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sadece SGK tarafından kapsama alınmış ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) olan kişiler için geçerlidir. Genel Sağlık Sigortası’na hak sahipliğini kaybeden kişilerin poliçeleri yürürlükte olsa dahi, GSS hak sahipliği aktif olmadığı sürece poliçelerinden faydalanamazlar.

Hayır, herhangi bir sınırlama bulunmaz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için 7 gün ve 24 saat provizyon hizmeti verilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na ait hizmetlerde resmi tatiller de dahil olmak üzere herhangi bir kısıtlama bulunmaz. TSS poliçenizde yer alan tüm hizmetlerden 7/24 yararlanabilirsiniz.

Teminatlar