Akıllı kasko ile araçlarınız ve binalarınızı güvence altına alabiliyorsunuz. Akıllı kaskonun avantajlarından faydalanmak istediğiniz zaman acentemiz ürünleri seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz. Kaskonuzu yaptırarak, araçlarınızda kaza ya da diğer dış etkenlerden kaynaklı oluşabilecek zararların karşılanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Araç kaskosu için fiyat hesaplaması yaptırabilir, avantajlı fiyatlardan faydalanarak poliçenizi hazırlatabilirsiniz. Akıllı kaskoyu hangi araçlar için yaptırabileceğinizi ve yaptırdığınızda site sağlayacağı avantajları bir arada bulabiliyorsunuz.

Acentemiz, 7/24 erişim hizmetleri ve profesyonel kadrosu ile sunduğu hizmetler sayesinde, araçlarınız için en iyi güvence paketlerinden faydalanmanızı sağlıyor. Bu hizmetlerimizden faydalandığınızda, araçlarınızda meydana gelen hasarın %100’ü karşılanacak ve çeşitli bakım indirimlerinden faydalanabileceksiniz.

akıllı kasko

Akıllı Kasko Ne Demek?

Akıllı kaskolar, otomobil ve kamyonet türü araçlar için özel olarak hazırlanmış poliçelerdir.14 yaş altı araçlar için özel teminatlarla belirleniyor ve hazarların %100’ü karşılanıyor. Hasarsızlık durumu %40 ve üzeri olan araçlara uygulanan ve ek primim karşılığında güvence sağlıyor. Sigorta acentesi olarak ürün seçeneklerimizi sunarken, araç sahiplerinin bazı teminatları kendilerinin belirlenmesini sağlıyoruz.

Hizmetlerle ilgili yorum ve görüşlere yer veriyor, araç sahiplerinin en geniş kapsamlı hizmetlerden faydalanabileceği seçenekler sunuluyor. Finans güvencesi sağlayan akıllı kaskonun avantajlarından her başvurucunun faydalanması için online işlemler yaptırılıyor. Araç sigortaları türlerinin tümü için teklif alabiliyorsunuz. Araç kaskoları, kaza durumunda hasarların tamamının karşılanmasını sağlıyor.

allianz akıllı kasko

Genişletilmiş Kasko Ne Anlama Gelir?

Türkiye finans katilim tarafından sunulan kasko poliçelerinde, araç türlerine göre farklı teminatlar sunulabiliyor. Finans katilim bankasi genişletilmiş kasko ifadesi için, kaza hazarları, yangın ve hırsızlık gibi oyun türlerinde poliçeye ek olarak eklenmiş olan teminatları gösteriyor.

Yapı kredi bankası uygun fiyat teklifleri ile genişletilmiş kaskonun tercih edilmesini sağlıyor. Bilişim enerji finans gibi farklı sektörlerde hizmet sunan iş yeri ve fabrika binaları için genişletilmiş kasko teminatları ile sigorta poliçeleri hazırlanabiliyor.

Genişletilmiş kaskolarda, tüm güvence seçeneklerine yer veriliyor ve araçlarda meydana gelebilecek her türlü hasar eksiksiz olarak karşılanıyor. Poliçe güvence seçeneklerini, talepte bulunanlar belirleyebiliyor. Güvence seçenekleri arttıkça poliçe prim fiyatları da artacaktır.

Mini Onarım Kaskoyu Bozar Mı?

Enerji finans gayrimenkul alanında sunulan kasko poliçe seçenekleri her türlü güvencenin en iyi şekilde sunulmasını sağlıyor. Araçla için yapılan kaskolarla çeşitli tamir ve onarım işlemleri yapılabiliyor. Mini onarım teminatları poliçede belirtildiği zaman kaskoyu bozmayacaktır.

Finans gayrimenkul gıda dışında araç türleri için yapılan kaskolarla ilgili en çok sorular sorulardan birisi mini onarımların kasko tarafından karşılanıp karşılanmadığıdır. İstanbul finans allianz sigorta şirketi, sunduğu poliçelere eklenecek teminatlara göre küçük hasarların karşılanmasını sağlıyor. Akıllı kasko yüzde 100 hasar karşılama sağlıyor.

Mini onarım için oluşturulan teminatları dışında bırakılan araçlar için küçük hasar olarak belirlenen sıyrık, çizik gibi hasarlar kaskodan karşılanarak tamir edilebiliyor. Araçlardan oluşan hasarların poliçeden karşılanması, araç sahiplerinin bir sonraki dönem hasarsızlık indiriminden faydalanamamasına neden olacaktır.

 

Allianz Mini Kasko Nedir?

Akıllı kasko hasar oranının tamamının karşılanmasını sağlayan ve özel teminatlarla sunulan poliçe türüdür. Allianz akıllı kasko poliçeleri, mini kasko, tam kasko, genişletilmiş kasko gibi seçeneklerle sunuluyor.

Mini kasko sigortası küçük hasarların, anlaşmalı servisler tarafından ücretsiz tamir edilmesini sağlayan poliçedir. Allianz sigorta, mini kasko ile araçlarda oluşabilecek küçük hasar türlerinin hasarsızlık indiriminden etkilenmeden tamir edilmesini sağlar.

Küçük hasar türleri, araçlarda meydana gelen ve büyük masraf gerektirmeyen çizik ve sıyrık onarımı gibi işlemlerdir. Allianz mini kasko teminatlarından faydalananlar, en iyi işçilik hizmeti alırken, yapılan işlemler, bir sonraki dönemlerde poliçelerinin hasarsızlık indirimlerini hiçbir şekilde etkilemeyecektir.

Akıllı Kasko Neleri Kapsar?

Acentemiz sunduğu kesintisiz destekle tüm sigorta ürünlerinden en iyi şekilde faydalanılmasını sağlıyor. Teklif al bölümünde sunulan açıklamaları okuduktan sonra işlem devamını yaparak kaskonun neleri kapsadığını öğrenebiliyorsunuz. Teminatlar bölümünde devamını oku seçeneği ile ulaşılan kapsamlar, teminatlar ve ek teminatlar olarak gösteriliyor.

Teminatlar bölümünde sunulan şartları oku seçeneğini kullananlar, araçlarına kasko yaptırdıklarında hangi güvencelerden faydalanabileceklerini görebiliyor. Poliçe kapsamına, çarpma, çarpışma, ferdi kaza, yanma, hırsızlık, anahtar kaybı, vahşi hayvan zararları, yıldırım, dolu, fırtına, deprem, toprak kayması gibi teminatlar giriyor.

Poliçede olması gereken teminatlar belirlendikten sonra kaydet işlemi ile poliçe prim hesaplaması yapılabiliyor. Poliçeniz hazırlandığı andan itibaren meydana gelebilecek tüm güvencelerden faydalanabiliyorsunuz.

Akıllı Kasko Zararın Ne Kadarını Karşılıyor?

Allianz sigorta akıllı kasko poliçeleri ile araçlarda meydana gelen kaza hasarlarının %100’ünü karşılıyor. Tüm hazarların karşılanması ve hasarsızlık indiriminden etkilenilmemesi için akıllı kaskolar tercih ediliyor. Paylaş ve yorum gibi bölümler incelendiğinde, poliçe teminatları ve hasar karşılama şartları tüm detayları ile inceleniyor.

Acentemizin web sitesinde yorum yap bölümünü kullanarak hizmetlerle ilgili görüşlerinizi belirtebilirsiniz. Hasar karşılama durumları araçların marka ve modellerine göre değil, hazırlanan poliçenin içeriğine göre belirleniyor.

Sigorta yap gibi bölümleri kullanarak, genişletilmiş ve akıllı kaskolarınızı yaptırabiliyor, kaza ya da afet gibi durumlardan meydana gelen hasarlar için hiç ödeme yapmadan bedava tamir ve onarım işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Akıllı Kasko İndirimleri

Özel sigorta seçenekleri arasında yer alan kaskolar için hasarsızlık indirimleri uygulanıyor. Hızlı ve güvenilir işlemler yapabildiğiniz web sitemizde indirim fırsatlarından faydalanabiliyorsunuz. Türkiye sınırları içerisinde yaşanacak her türlü kaza durumlarında tamir işlemleriniz kasko tarafından yapılacaktır.

Bireysel olarak kasko yaptırabiliyorsunuz ve yenileme işlemlerinde hasarsızlık indirimleri ile yeni poliçenizi daha uygun fiyatlara yaptırabiliyorsunuz. Genel indirim seçenekleri, kaskonun yapıldığı dönem içerisinde aracın karıştığı ve kusurlu olduğu kazalar, indirimlerden faydalanılmamasına neden olacaktır. Bazı onarım ve tamir işlemleri hasarsızlık indirimlerini bozmayacaktır. İndirimleri bozmayan işlemler, poliçelerde belirtiliyor.

Akıllı Kasko Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Kasko haberler ve şartları ile ilgili yaptığımız açıklamalarla, nasıl işlem yapacağınızı, ödemelerin nasıl olacağı bilgilerine sahip olabiliyorsunuz. Sağlık ya da farklı sigorta türlerini nasıl yapacağınız, online işlem sayfasında adım adım gösteriliyor. Bireysel emeklilik gibi tüm ürünlerde doğru işlem adımlarını uygulamak önemlidir.

İş yeri ya da araç kaskolarını yaptıracağınız zaman önce rayiç bedel hesaplaması yapılıyor. Hesaplanan rayiç bedel üzerinden poliçenin kapsamı ve primleri belirleniyor. Teklif alma işlemleri sırasında vermiş olduğunuz bilgilere göre araçlarınızın rayiç bedellerini hesaplıyor ve poliçe için gerekli olan bilgiler, belgeler isteniyor.

Gerekli bilgileri yazdıktan sonra teminatları belirliyor ve bilgileri kaydederek aracınız için poliçenin birkaç dakikada hazırlanmasını, aracınızın güvencesinin oluşturulmasını sağlayabiliyorsunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Akıllı Kasko sahipleri, anlaşmalı hizmet noktalarında birçok hizmetten ücretsiz olarak faydalanırlar. Eksper çağrılması, dosyanın takibi gibi işlemler anlaşmalı hizmet noktaları tarafından gerçekleştirilir. Sigortalıların, araçları tamir edildikten sonra teslim alma formunu imzalaması yeterli olacaktır. Akıllı Kasko Anlaşmalı Servisleri dışında herhangi bir servise gidilmesi durumunda ödenecek tazminat tutarı, Akıllı Kasko Anlaşmalı Servis maliyetleri ile sınırlı olacaktır.

Kaza sonrası, tek taraflı kazalarda yetkili resmi birimler tarafından tutanak düzenlenmesi veya tutanak düzenlenemediği durumda olayın oluş şekli ile ilgili detaylı beyan yazısı yazılması, çift taraflı kazalarda kaza tutanağı düzenlenmesi ve ekinde ehliyet, ruhsat ve poliçe evrakları  ile aracın hasar tespiti yapılabilmesi için 5 iş günü içerisinde servise bırakılarak hasar ihbarında bulunulması sağlanmalıdır.

Kasko Sigortası Genel Şartları’nın 3.3.1.1. maddesi gereği poliçeye konu araç hasar tarihi itibariyle piyasa rayiç değerine kadar teminat altına almıştır.

Rayiç değer tespitinde, hasar tarihi itibariyle aracın model yılı, hasar geçmişi, aracın kiralık veya taksi kullanımından özel otomobile çevrilmiş olup olmadığı ve kilometre bilgisi dikkate alınır. Ayrıca aracın alımı sırasında yapılan vergi indirimi oranında (engelli aracı, distribütör firma tarafından ithal edilmeyen araç, sigortalının yurt dışından süreli olarak getirdiği araç, v.b.) kesinti yapılarak Allianz Sigorta A.Ş. tarafından belirlenecektir. Allianz Sigorta A.Ş. tarafından hasar tespiti için görevlendirilmiş eksper piyasadan (yetkili satıcılar, ikinci el araç satıcıları,galeriler v.b.) ve internet sitelerinden alınan en az 3 teklifi kesin raporuna konu eder. Piyasa rayiç değeri, Allianz Sigorta A.Ş. kesin eksper raporuna konu edilmiş tutarlar ile yine Allianz Sigorta A.Ş.tarafından bu konuda uzmanlığı olan harici bir firmaya yaptırılan çalışmasının sonucunun ortalaması alınarak belirlenir.

Rayiç bedel, poliçede aksi belirtilmedikçe aracın fabrika çıkışındaki standart ekipman ve/veya donanımlari dikkate alinarak belirlenir. Aracın emsal veya muadilinin bulunamadığı ve/veya ortalama değerin hesaplanamadığı durumlarda Türkiye Sigorta Birliği’nin web sitesinde hasar tarihi itibarı ile yayınlanan rayiç bedel dikkate alınacaktır.

Sigortalının veya sigorta ettirenin beyanı üzerine teminat altına alınan araç standardının dışında yer alan, fabrika çıkışında veya sonradan ilave edilmis donanım ve aksesuarların hasar anındaki piyasa rayiç değerinin belirlenmesinde yine yukarıda belirtilen süreç takip edilecek olup, bu değer her halükarda poliçe üzerinde belirtilen bedelin %10 fazlası ile sınırlıdır.

Aracın çalınması durumunda Kasko Sigortası Genel Şartları B.3.3.4.2. maddesi gereğince 30 günlük bekleme süresi bulunmaktadır.

Kaza sonrasında, tek taraflı kazalarda yetkili resmi birimler tarafından tutanak düzenlenmesi veya tutanak düzenlenemediği durumlarda olayın oluş şekli ile ilgili detaylı beyan yazısı yazılması gerekirken; çift taraflı kazalarda ise kaza tutanağı düzenlenmesi ve aracın ehliyet, ruhsat ve poliçe evrakları ile birlikte hasar tespiti yapılabilmesi için, 5 iş günü içerisinde servise bırakılarak hasar ihbarında bulunulması gerekmektedir.

Eksperin belirlemiş olduğu hasar bedelinin, sigorta bedelinin %35’ini bulması durumunda ön rapor hazırlanarak ihale süreci başlamaktadır. İhale sürecinin sonlanması ile birlikte alınan sovtaj değerine göre pert ya da onarım kararı verilmektedir. Aracın pert olması durumunda sigortalı ile mutabakat aşamasına geçilmekte olup, rakamsal mutabakat sağlandıktan sonra satış evraklarının temini sağlanarak aracın trafikten çekme ve satış işlemleri yapılır.Trafikten alınan çekme belgesi ve noter satış sözleşmesi geldikten sonra sigortalımızın hesabına ödeme gerçekleştirilmektedir.

Hasarsız geçen 1 yıllık poliçe sonunda, sigortalının yenileme poliçesinde kullanacağı şirket özel şartlarına göre hareket eden indirim oranıdır.
Hasarsızlık indirimini bozmayan durumlar:
  • Trafik kaza tespit tutanagına göre, sigortalı araç sürücüsünün kusursuz bulunması ve sigortacının %100 rücu talebini yöneltebilecegi kusurlu tarafın belli olması durumunda,
  • Poliçe süresi içinde 1 adet Radyo/Teyp hasarı olması durumunda,
  • Poliçe süresi içinde 1 adet cam kırılması olması durumunda, indirim hakkı poliçe yenilemesinde bir üst kademeye geçer.

Yukarıda belirtilen durumlar hariç, her bir geçerli hasarda hasarsızlık kademesi düşürülür.

Hasarsızlık Koruma teminatının mevcut poliçede alınmış olması koşulu ile, hasarsızlık indirimini bozmayan durumlar dışında gerçekleşen +1 diğer hasar için, yenileme dönemindeki hasarsızlık hakkı korunur, mevcut poliçedeki indirim kademesi aynen uygulanır.

Kasko, sigortalı araca gelen zararları kapsayan isteğe bağlı, Trafik ise 3. şahısların maddi ve bedeni zarlarını kapsayan zorunlu yaptırılan sigortadır.

Teminatlar